sneijder kontaktör arızası

KARKINLI42

Üye
slm arkadaşlar 75 kw motorda yılız üçgende calışan150kw sneijder kontaktörler var kumanda devresi 220 motor bir ay iki ay sıkıntızıs çalışıyor fakat 2 ay icinde üçgen kontaktörün bobini arızalanıyor bu neden olur yardımlarınızı bekliyorum iyi calışmalar........

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Schneider olsa gerektir.Dünyanın en kaliteli ürünlerinden.
-Tam kapatmıyor olabilir,
- Nüve üzerinde bakır kısadevre ! varsa,kopuk olabilir,
Komple değiştirmek yararlı olabilir.

Nüve tamçekemiyor, bu nedenle bobin aşırı akım çekiyor olabilir. Gerilim düşük diyeceğim ama, Şebeke kontaktörününde yanması gerekir. Üçgen kontaktörünü söküp yaylarını kontrol edin, Bakım yapınız.

Schneider olsa gerektir.Dünyanın en kaliteli ürünlerinden.
Sami Bey,Türkiye de öne geçti kalite olarak sınıf ürün elimde bir sürü var .Yardımcı kontaklar geçirmiyor bobinleri yanıyor.Siemens kalite ve dayanım yönünden çok daha iyi.

Son düzenleme:
arkadaşlar sıkıntı yıldız kontaktörü arızalmıyor ana kontaktördede sıkıntı olmuyor üçgen kontaktörünün bobini arızalanıyor bobinlerine giden enerji elektironik karttan geciyor bobine 220 V yerine daha düşük voltajlamı calışıyor elektironik kart onun içinmi acbaba...

Elektronik kart,kontak çıkışı veriyor olmalı.Kötü kontak teması nedeniyle gerilim düşük geliyor olabilir.Bobine gelen gerilimi ölçtünüzmü ?

Kartla ilgili değil.Mekanik kısmına bakın.Sn.zeybeğin dediği gibi veya benim dediğim gibi
bir ihtimal olabilir.İşi oluruna bırakmak ! yerine,zaman geçirmeden kontaktörü yenisi ile
acilen değiştirin.

Son düzenleme:
Sn.smi inci kardeşim kontaktörün yenisini taktım fakat bir ay sonra oda aynı arızayı verdi benim anlamadıgım ücgen kontaktörü arızalanıyor öbür ikisinde sorun yok......

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri