silinmiş dosyalar

Arkadaşlar bu tür problemle karşılaştığınızda, PC Inspector FILE RECOVERY ve ya buradan ücretsiz versiyonlarını indirebileceğiniz programı PC INSPECTOR File Recovery 4.0 - Detayli Tanitimi, Kullanici Yorumlari - innDir.com paylaşmak isterim, başarılı bir program ücretsiz versiyonlarında bile kurtarmak mümkündür. Kurulumdan sonra, (vistada yönetici kullanıcı olmalısınız ) basit bir şekilde, silinmiş ve kurtarılabilecek dosyalar sıralanır...(good özellikli olanlar başarılı dönüş sağlar) önemli olan geçen zaman değilde o sürücüde köklü biçimlendirmenin yapılmamış olmaması ve çok büyük medya dosyalarının yazılıp silinmemesi başarıyı arttırır. Veri kurtarma ayrı bir sektördür. Harddiskler kırılmadığı sürece mümkündür tabiki pahallıdır. Elektronikte silme diye bir şey yoktur. 0 lar 1 yapılır....Tavsiye ederim.

merhaba,

aynı durum benim başıma da geldi,

harddiskin üzerine bir şey yazmamıştım,

uzun süren araştırmalar sonucu, neredeyse her programı denedim,

Ontrack Easy Recovery en iyi çözüm oldu,

ancak dosyaları uzantıya göre indexleyerek yeniden adlandırdığı için hangi dosya ne dir bilmediğim için 1 aydır hala dosyaları katologlama işimi bitiremedim...

not: önce silinmiş dosyalara ulaşamadım,

sonra cesaret dedim ve harddiski formatladım ama yeniden sektör yazdırmadım,

biçimlendirdim sadece, yani raw olarak bıraktım,

uzun saatler sonunda, 3 parça harddiskte tüm dosyaları bulmuş gibi...

bide kurtarmak istediğin dosyaların bulunduğu harddiski başka bir bilgisayara tak ve ordan 2. disk olarak çalıştır öyle kurtarmaya çalış böylelikle daha fazla bilgi kurtarısın

dostum my recovery filesi kullan mutlaka geri gelir ok.

Acronius disk ediyot diye bir program kullandım. Oldukça memnun kaldım.

Peki ben bir şey sormak istiyorum. Bu tür programlar var ve ben de bir kaç defa kullandım ama nasıl oluyor. Yani harddisk veya usb belleklerin nasıl bir hafıza kapasitesi varki bunca bilgiyi hafızada tutuyor. Yani mesela 1 gb lik bir hafıza kartı tam dolu biz bunu komple sildik tekrar yazdık sildik yazdık sildik bütün bunlar nerede depolanıyor.

belleği kafamızdaki saç olarak düşün.dosya silmek saçımızı kesip atmak olmuyor.saçımızı kuaferde berberde şekillendiriyoruz.milyonlarca geometrik simetrik asimetrik şekiller verebiliyoruz.bunu yükleme olarak düşün.silme olayınıda saçı düm düz taramak olarak düşün.eğer üzerine başka bilgi yüklemediysen manyetik olarak diskten sildiğin bilgileri eski durumuna getirip tekrar alabilirsin.ama üzerine bit işlendiyse o sektörün bir önceki yüklemesinden eser kalmaz.(bilgim dahilinde bu kadarını söleyebilirim)

belleği kafamızdaki saç olarak düşün.dosya silmek saçımızı kesip atmak olmuyor.saçımızı kuaferde berberde şekillendiriyoruz.milyonlarca geometrik simetrik asimetrik şekiller verebiliyoruz.bunu yükleme olarak düşün.silme olayınıda saçı düm düz taramak olarak düşün.eğer üzerine başka bilgi yüklemediysen manyetik olarak diskten sildiğin bilgileri eski durumuna getirip tekrar alabilirsin.ama üzerine bit işlendiyse o sektörün bir önceki yüklemesinden eser kalmaz.(bilgim dahilinde bu kadarını söleyebilirim)

üzerine yazılmadan önce kurtarılabilir derseniz anlarım. ama hafıza kartında defalarca üst üste yazılıp silindikten sonra yine de eski silinmişlere ulaşabildiğini söyleyenler var. Bu doğrumudur.

Şu anda programın ismi aklıma gelmiyor fakat hard diskin üretiminden itibaren kayıt edilmiş ve komple silinmiş dosyalar Hard disk içerisinde bir bünyede toplanıyor.Bu bünye içerisindeki programları msdos kipinde dışarıya çıkartan programlar var daha önce aynı şey başıma geldi 4 ay önce sildiğim dosyalar bile geri dönüşümlü oldu.

DIY RECOVER --ADRC Data Recovery ----Bu tip programlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri