sigortalı imza yetkisi

aponal

Üye
sorum tedaş için gecerli ustalık belgesi sorununu nasıl çözerim

benim iş yerim var vergi levhasında elektrik tesisatı yazıyor malzeme satışı yapıyorum yanıma sigortalı ustalık belgesi olan birisi çalışırsa kendi ustalık belgesini benim vergi numaramı yada sigorta numarasını kullanarak tedaş ve buna benzer yerlerde söz sahibi olabilirmi veya başka bir yol izleyerek bu yapılabilirmi

muhasebiceye sorduğumda her hangi bi sorun olmuyacağını söyledi örnek olarak şirketleri gösterdi burdaki tedaş müdürüne sorduğumda olmaz dedi yeterli bilgiye kimse sahip diğil
otomasyon

Son düzenleme:
bir meslek kolunda iş yapabilmek için ya ustalık belgesi sahibi olacaksınız yada yanınızda ustalık belgesi sahibi birini çalıştıracaksınız.aşağıdaki kanun maddesi ustalık kanun maddesinde yapılan 29/06/2001 tarihinde yapılan değişiklik kanun numarası:4702
Madde 30. – Ustalık belgesine sahip olanlar veya bunları işyerlerinde çalıştıranlar bağımsız işyeri açabilir.
yukarıdanki kanuna göre yanınızda ustalık belgesi sigortalı bir usta çaılştırdığınızda o meslekle ilgili iş yapabileceğinizi açıklıyor.size olmaz diyen tedaş müdürü bu kanunu ve içeriğini bilmeden konuşmuş!

bir meslek kolunda iş yapabilmek için ya ustalık belgesi sahibi olacaksınız yada yanınızda ustalık belgesi sahibi birini çalıştıracaksınız.aşağıdaki kanun maddesi ustalık kanun maddesinde yapılan 29/06/2001 tarihinde yapılan değişiklik kanun numarası:4702
Madde 30. – Ustalık belgesine sahip olanlar veya bunları işyerlerinde çalıştıranlar bağımsız işyeri açabilir.
yukarıdanki kanuna göre yanınızda ustalık belgesi sigortalı bir usta çaılştırdığınızda o meslekle ilgili iş yapabileceğinizi açıklıyor.size olmaz diyen tedaş müdürü bu kanunu ve içeriğini bilmeden konuşmuş!

teşekkürler bu madde nerde yazdığını gösterebilirmisin link yada dosya olarak verebilirmisin müdürü ikna edicem :D

bir sorumda elektrik odası kaydı tedaş kaydı vs vs benim adımamı ustalık belgesi olan kişi adınamı yapılıcak

ustalık belgesi olupta vergi kaydı olmayan kişiler sigortalı olup fen adamı belgesi ve tedaş kaydı yaptırıp iş başlama ve iş bitim imzalama yetkisine sahip oluyorlarmış

Dolaşırken rastladım, tekrar bir hortlatayım dedim...

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri