Sigorta yerine sıva üstü priz

canercakir

Üye
Merhabalar. Yeni bir kurutma makinesi aldım ve çamaşır makinesinin üzerine yerleştirildi. Çamaşır makinesinin bağlı olduğu bir priz var. Çamaşır makinesinin olduğu yerde termosifon kullanıyorduk ve termosifona bir boru içinden sanırım 3*2,5 kablo geliyordu ve buraya termosifon için sigorta yerleştirilmişti. Artık termosifon kullanmıyorum. Sorum şu; bu sigortayı sökerek yerine sıva üstü bir priz yapsam ve kurutma makinesini buna bağlasam sorun olur mu? Servis şimdilik çamaşır makinesinin olduğu prize ikili çoğaltıcı ile bağladı. Aynı anda çalışsa sıkıntı olur diye düşünüyorum. Onun için sıva üstü priz yolu nasıl olur? Saygılar.

Hayırlı olsun .

Olur .

termosifona bir boru içinden sanırım 3*2,5 kablo geliyordu ve buraya termosifon için sigorta yerleştirilmişti.
Termosifon siğorta kutusundan ayrı hat ise iyi .. ( siğortalar B tipi 16 A )

Bu iki priz aynı siğortaya bağlı ise tek tek çalışma yapılacak .

Kolay gelsin , Sağlıcakla ..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Prız, zamanla gevşeme yapar ve kontak elemanlarını yakabilir. Normal prizler, kurutma mak, çamaır, bulaşık mak. vs için buygun değildir.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri