Sigorta Sorunu

redali

Üye
Merhabalar evde acemi olarak iki priz ve iki anahtarın yerini değiştirdim düzelttim, kaçak akım bozuktu değiştirdim sorun yaşamadım geçenlerde elektrikler gitti bakıyorum sigorta atık değil kaçak akım açık ön odalarda var elektrik arka odalarda yok sonra baktım bir sigorta ısınmış fakat açık konumda elektrik yok kapatıp açtım düzeldi.

Daha sonra bunu değiştirmek istedim. Etiketleri pek yok üzerinde birinde vardı L tip 10A sigorta var, gidip bende viko 10A B tip sigorta aldım taktım. (L tip, B tip olarak değişti diye biliyorum)

Sorunsuz çalışıyor. Çamaşır makinası, termosifon, 2 pc, 4-5 ufak elektronik alet bağlı aynı anda çalışınca sigorta bir süre sonra tekrar attı hangi odalara bağlı diye kontrol edeyim dedim. Tek sigorta banyo, çocuk odası, yatak odası, kiler'e bağlı çıktı 4 odayı tek sigortaya çekmiş hangi akıl ise banyo ayrı olsa kafidi

Şimdi gidip 20A B tip sigorta alıp takayım diyorum sorunuma çözüm olur gibi geliyor fikirlerinizi almak isterim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sigorta büyütmek her zaman çözüm değildir bakın.kablo kesiti 2.5 ise 16 amperlik sigorta konulur maximum.eger kablo kesiti daha düşükse kablo ısınıp eriyebilir.

Sİgorta büyütmek çözüm değil fakat diğer 2 oda ve lambaların sigortaları tek tek ayrı ama 4 odanın sigortası tek bide içinde banyo var termosifon önünde 16a sigorta bağlı aynı anda çalışınca termosifon ve çamaşır makinası atıyor

Herhangi bir sorun olmadığından eminsen 2,5 luk kabloya 25amper sigorta takılabilir.25 amperden sonra yangın riski olur.

daire siğorta kutusu fotoğrafını yayınlayın dıştan ve içten resimleri

siğortadan linyeler nereleri kontrol ediyor ( hangi siğ ne bağlı + bu linyeler bağlı cihazların wattları güçleri amperi vs gibi .

Bilğilendirilme .

merhaba bence evinin içerisindeki sigorta kutusuna bir sigorta daha tak ve banyoya giden hattı ayır ve tek bir sigortaya gir

Sigorta kutusu fotoğrafları aşağıda ayrı bir hat çekeyim dedim ama kabloları çözemedim bi türlü bi dünya karışık

4 oda bağlı
Banyo: çamaşır makinası, termosifon, traş makinası filan
Y. Oda: 32 ekran tv, uydu, kuruma makinası
Ç. Oda: 3 pc, tablet, laptop filan
K. Oda: 72 ekran tv, uydu, kuluçka makinası, ufak tefek şeyler
IMG_2774.jpg IMG_2772.jpg

Sigorta kutusu fotoğrafları aşağıda ayrı bir hat çekeyim dedim ama kabloları çözemedim bi türlü bi dünya karışık

4 oda bağlı
Banyo: çamaşır makinası, termosifon, traş makinası filan
Y. Oda: 32 ekran tv, uydu, kuruma makinası
Ç. Oda: 3 pc, tablet, laptop filan
K. Oda: 72 ekran tv, uydu, kuluçka makinası, ufak tefek şeyler
Ekli dosyayı görüntüle 40377 Ekli dosyayı görüntüle 40378

*ŞALTERLERİ KAPATARAK HANGİSİNİN BANYO ŞALTERİ OLDUĞUNU TESPİT ET.
SONRA O ŞALTERDE SADECE BANYOYA GİDEN KABLO KALSIN DİĞER KABLOLARI YANDAKİ SİGORTALARA DAĞIT HEPSİ BU
*AYNI HAT ÜZERİNDE İSE TERMOSİFON ÇALIŞIRKEN ÇAMAŞIR MAKİNASININ ÇALIŞTIRMAMAYA DİKKAT EDİN

Forum istatistikleri

Konular
128,301
Kullanıcılar
450,135
Son üye
bssjhe

Yeni konular

Geri