Siemens Sinumerik System 8

mahmut34

Üye
merhaba arkadaşlar

sinumerik system8 cnc kontrol üniteleri hakkında
bizi aydınlatacak birileri vardır elbet bu forumda
pat diye damdan düşer biçimde soru sormamak için
kısa bir ön çalışma yaptım.siemens 1985 model cnc
kontrol ünitesi.üzerinde delikli kart punch sistemi var
ekran eski tip seven segment s-5 plc resolverli dc servo motor
ve sürücüler.ne önerirsiniz sistem değişimi hakkında vs
görüldüğü gibi pat diye soru sormadım
acil diye inlemedimde
yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler

yardımcı olmaya çalışırım. siemens cnc her türlü seri ile çalışıyoruz.

yardımcı olmaya çalışırım. siemens cnc her türlü seri ile çalışıyoruz.

makina açılmıyor sisteme enerji verdiğimizde ekranda hiç bir şey gözükmüyor.ne alarm ledi nede fault lambası yanıyor.ünite üzerindeki tüm fault lambaları yanıyor.kontrol etmeye nerden başlamalıyız.bununda diğer cncler gibi makina dataları varmıdır.

makina açılmıyor sisteme enerji verdiğimizde ekranda hiç bir şey gözükmüyor.ne alarm ledi nede fault lambası yanıyor.ünite üzerindeki tüm fault lambaları yanıyor.kontrol etmeye nerden başlamalıyız.bununda diğer cncler gibi makina dataları varmıdır.

eski tip bir ünitedir. nc ünitesi kilitlenmiş gibi davranıyor. eğer herhangi bir kartta arıza yoksa nc ünitesi kilitlenmiş ise bu tip hata verebilir. ünite üzerinde göz tuşu var. ona basarak açılması gerekiyor. ancak bu çok tehlikeli. eğer yanlış bir tuşa basarsanız. bir daha geri alınamaz şekilde silinme tehlikesi var. parça programı md(makina dataları) plc programı v.s. yedeği var mı?

özel servis tuşu=göz tuşu. fakat çok dikkat edilmesi gerekli.

merhaba bursa nickli arkadaşım yanıt için sağol
bende aşağıdaki linkten bu eski cnc sistemine ait tüm pdfleri indirdim.dökümanlarda enginerin service switch diye bir sviçten söz ediyor ve onun pozisyonlarından fakat bu svici bir türlü bulamadım.makina dataları delikli kart biçiminde pano içinde mevcut.ama ben bunun yeniden nasıl yükleneceğini bir türlü beceremedim.disket flopy vs yok.pano üstünde punch denen delikli kart okuma ünitesi var.

Siemens Industry IA/DT/BT Service&Support - Automation Service, Automation Support, Simatic Service, Simatic Support, Technical Support, Technical Consulting

burda sisteme ait tüm dökümanlar mevcut fakat yinede nereden başlamak lazım bilmiyorum.MDI içindeki parça programlarının silinmesi o kadar önemli değil
hatta gerekirse parametrelerde yeniden girilir.

merhaba bursa nickli arkadaşım yanıt için sağol
bende aşağıdaki linkten bu eski cnc sistemine ait tüm pdfleri indirdim.dökümanlarda enginerin service switch diye bir sviçten söz ediyor ve onun pozisyonlarından fakat bu svici bir türlü bulamadım.makina dataları delikli kart biçiminde pano içinde mevcut.ama ben bunun yeniden nasıl yükleneceğini bir türlü beceremedim.disket flopy vs yok.pano üstünde punch denen delikli kart okuma ünitesi var.

Siemens Industry IA/DT/BT Service&Support - Automation Service, Automation Support, Simatic Service, Simatic Support, Technical Support, Technical Consulting

burda sisteme ait tüm dökümanlar mevcut fakat yinede nereden başlamak lazım bilmiyorum.MDI içindeki parça programlarının silinmesi o kadar önemli değil
hatta gerekirse parametrelerde yeniden girilir.

makina dataları, automate parametreleri, alarmlar, hepsinin silinebileceği bir sayfa. makinanın panel ve dolap içi resimlerini de keşke koysaydın. hatta panelin arkasındaki kartların da resmini koyabilirmisin.

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,460
Son üye
erdemakbulut

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri