Siemens PLC VE G120 Sürücü Haberleşmesi

Merhaba,

Siemens IM 151-8 PLC ile G120 sürücüyü haberleştiremedim. TIA Portal aracılığı ile bağlanıp Control Panel kısmından motoru hareket ettirebiliyorum. Ancak PLC üzerinden program ile Telegram 1 ile ProfiNET haberleşmesinden hexadecimal olarak çıkış versem de hiçbir hareket olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar merhaba,

Çözümü biraz vakit alsa da buldum. Sizinle paylaşmak istedim. MOVE komutu kullanarak IW256 ve IW258 üzerinden değer göndermeyi denemiş ancak hareket gözlemlememiştim. MOVE komut kısmına IW256 değerini girerken PIW256 şeklinde yazarsanız ancak o şekilde çalışıyor. Aynı şekilde de PIW258 yazmanız gerekiyor. Herkese iyi çalışmalar.

Piw 256 yazmanızın sebebi nedir ? 1500 veya 1200 serisinde sinaspeed kullanarak enable edip speed ref ile çevrim yapabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri