siemens logo işlem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arnvtss

Üye
siemens logo programında matematiksel işlem yapılamıyormu yapılıyorsa hangi komut yardımlarınızı bekliyorum....

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
x,x-xx-OBA6 serisinde var,logosoft 6.1.5 'indirirsen detayları görebilirsin ....mmetin

x,x-xx-OBA6 serisinde var,logosoft 6.1.5 'indirirsen detayları görebilirsin ....mmetin

Yardımlarınız için teşekkürler. Matematiksel işlemler sadece yeni çıkan logo serilerinde mi yapılabiliyor. Kodunu yazdığınız logo yeni serimidir.

Matematiksel işlemlerinin sınırları nedir. Dört işlem mi, integral, türev vs. denklemlerin yapılabilmesi mi.

Ek olarak 6.1 versiyonunu az önce yükledim. 5.0 versiyonundan pek bir farkı yok. Ekstra dikkatimi çeken 1-2 ek analog blok, bahsettiğiniz işlemler nasıl yapılabiliyor.

Logolarda Word Doblword gibi değişken işlemleri yapılamadığı için değişkenler arası matematiksel işlemler yapılamaz. Yalnızca analog girişleri olduğundan analog sinyaller arasında dört işlem yapabilir ve işlem sonucunun hatalı veya doğru olduğunu kontrol edebilirsiniz. Bu işlemleri de yalnızca versiyon 6.1 ile gerçekleştirebiliyorsunuz

Mikrokontrolörlerdeki gibi direk fonksiyon yazıp çıkış alabileceğimiz kullanımı kolay, uygulanabilir olan bir plc software var mıdır.

merhabalar;
1 adet analog seviye ölçer ve 1 adet devir sürücüm var,
analog değere set vererek PID yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

SIEMENS LOGO! da tek bir blok ile matematiksel işlem yaptırılabilir.Analog Math bloğu ile işlemi basitce yapabilirsiniz.

SIEMENS LOGO! da tek bir blok ile matematiksel işlem yaptırılabilir.Analog Math bloğu ile işlemi basitce yapabilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederim ama bahsettiğiniz blok zannediyorum analog verilerde dört işlem yapıyor, benim sorum normal pic'lerde yapılabilen gibi bir denklem yazılabiliyor mu, dört işlem dışında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri