eistain_54

Üye
İyi çalışmalar.Fabrikada kullandığımız bir servo motor var.Bunun şuan bağlı olduğu panodan bağımsız sürülmesi gerekli.Ancak benim daha önce böyle bir çalışmama olmadı.Servo aşağıda.Yani katoloğundaki veriler.Nasıl yapılır?Plc ile sürmek istemiyorum.

Bir de nette şu dökümanı buldum ama çok anlamadım.Biri yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• brc_Rexroth_EcoDrive.pdf
    2 MB · Görüntüleme: 0
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Plc tipine (pwm çıkış şekli, akım/gerilim/tork yöntemleri vs vs) göre sürücü içerisindeki parametreleri değiştirmeniz gerekiyor. Şayet var olan çalışma sisteminizin plc çalışma şekline uygunsa değişiklik yapmanıza gerek yok.
Kolay gelsin

Yani 1- Servo sürücünün yazılımı gerekli
2-Gerekli değişikliklerin sürücü içerisinde yapılması
3- PLC yazılımının yapılması
4-Kalibrasyon(önemli)

Plc tipine (pwm çıkış şekli, akım/gerilim/tork yöntemleri vs vs) göre sürücü içerisindeki parametreleri değiştirmeniz gerekiyor. Şayet var olan çalışma sisteminizin plc çalışma şekline uygunsa değişiklik yapmanıza gerek yok.
Kolay gelsin

Yani 1- Servo sürücünün yazılımı gerekli
2-Gerekli değişikliklerin sürücü içerisinde yapılması
3- PLC yazılımının yapılması
4-Kalibrasyon(önemli)
Ben plc ile değilde mcu kontrolü ile sürmek istiyorum.Yani bu motoru kendi tasarladığım bir kart ile sürmek istiyorum.Bu motorun üretici tarafından yayınlanan bir pc programı mı oluyo?Olayı biri özetleyebilir mi lütfen?Daha önce endüstriyel servo ile hiç ilgilenmemiştim.

DC servo motor mu? Anlayamadım etiketten.
PLC ye ihtiyacın yok ama hız kontrol cihaı lazım. HErhangi bir marka olabilir. Eğer DC servo ise "Sinamics DCM " lerle halledersin kolayca.

ben de mitsubishi servo sürücü kitapçığında pulse train şeklinde kontrol inputu okudum.
Açıklama edinemedim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri