Sensörle Devir Hesabı

En uygunu yukarıda arkadaşın da söylediği gibi bir encoder kullanmanız. Sensörlerle çok sağlıklı ölçüm yapamazsınız.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ip sarim makinasi oldugu icin donen kisma encodir takmak tansiyon gergi bukum vs etki edebilir. bundan dolayidirki ip sarimlarda bu tur olcumler mekaniksel bir baglanti olmadan optik goz manyetik sensor vs ile yapilmaktadir. ayrica bir ip aktarim veya bukum makinasinda 120 min kafa bulunur buda 120 encoder demek arkadasin makinasini tam olarak bilmiyoruz onun icin bu varsayilar yanlisda olabilir.

plc tarama hizindan da kaynaklanabiliyor olabilir. girislerin algilayabilecegi max khz ler vardir bunun uzerindeyseniz algilayamazsiniz.
ayrica rpm m/min vs icin deltada spd komutu kullanin.
d 1000 spd.x0.k1000.d100
veya
d 1000 spd.x1.k1000.d100
C236 veya c251 sayıcısının kullanılmaması gerekiyor.
Ama ben delta kullanmıyorum sıkıntı orda fatek kullanıyorum konuyu yanlış yerede açmadım gibi bide fateklerin girişi 1.8 mhz e kadar desdekliyor

Telefondan konunun fatek de oldugunu goremiyorum X0 spd deyince ilk mesajinizda delta diye düşündüm.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Spd kullanirken hizli sayciyilari kullanmadan diyer girisleri bos birakarak tek girisle bir deneyin.

Spd kullanirken hizli sayciyilari kullanmadan diyer girisleri bos birakarak tek girisle bir deneyin.

Hızlı sayıcı kullanmadan direk xo ı spd komutuna koydum makinayı çalıştırıyorum tako ile ölçüyorum takoda 188 metre dakka varken plc de 550 olarak ölçüyor

Evet simdi olcuyorsunuz

K1000 degerini k400 veya k1500 yapip deneyin

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular