Sensörlü Tavan Lambası

ardakal

Üye
arkadaşlar fotoraflar yüklen dimi bilmiyorum tavan sensörlü lamba içinde iki duy var ve maksimum 25 watt yazıyor bende 2 duy kablosunu birleştirdim tek duy yaptım ve 40 watt lık lamba takdim şimdi çalışıyor ama bu işin uzmanlarına sormak istiyorum bir problem olurmu hızlı arıza yapma olaslığı yüksek mi yoksa problem olmazmı niye böyle yaptım elimdeki 40 watt lık lambayı değerlendirmek daha öncekiler-dede 40 watt lık lamba vardı ve sensörleri arıza yaptığı için bu yola başvurdum amaç arıza süresini uzatmak birde sensörlerin zamanlarını en kısa sınırına dayalı bunlarda arıza olasılığını yükseltir mi kısa zamandan amacımızı elektrik tasarrufu yapmak herkese kolay gelsin.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hiç birşey olmaz için rahat olsun 25w çıkışlar zahten ortak noktadan çıkmakta

2 duyu birleştirdiğin için tek lamba oldu ve lamla arızalandığı zaman hemen değiştirmen gerekecek yani kendine iş çıkarmışsın demek oluyor.

Bir sorun teşkil etmez. İki tane ayar olur biri hassaslık diğeri ise lambanın yanma süresi ve gece ayarını hesaba katmıyorum. Hangi seviyede olursa olsun bir sorun çıkarmaz

2li duy yazmasının sebebi biri arızalansa bile diğerinin çalışmasıdır.. ikisini birleştirip tek yapmışssın bi sorun olmaz ama kullandığın yerde lamba arızasında biri müdahele edene kadar karanlıkta kalırsın...

cevap yazan herkese teşekkür ederim tek duy yapmamın nedeni zaten tek ampul kullanıyoruz oda 40 watt lık apartman olduğu için asansörün ışığının faydası var armatürlerde akkor flamenli lamba kullandığımız için genelde lamba değilde sensör arıza yapıyor bu yüzden komple değiştiriyorum.katkı yapan herkese teşekkür ederim hayırlı işler.

cevap yazan herkese teşekkür ederim tek duy yapmamın nedeni zaten tek ampul kullanıyoruz oda 40 watt lık apartman olduğu için asansörün ışığının faydası var armatürlerde akkor flamenli lamba kullandığımız için genelde lamba değilde sensör arıza yapıyor bu yüzden komple değiştiriyorum.katkı yapan herkese teşekkür ederim hayırlı işler.

sensörünüzün arıza yapmasının sebebi genellikle PIR elemanının kullanılan lambanın aşırı sıcakığıdır. 40w lambada sorun çıkmayabilir.

kardeş kaliteli sensörlü alacan takacan ve tek 25 w yetmez dersen iki *25 w takacan adamlar boşuna yazmamış,kullanmışlar test etmişler 25 w ı uygun görmüşler.

Lambaların çıkışı tek noktadan olduğundan devrenin çalışması açısından hiç bir sorun yaşamazsın, lambaların birinin bozulmasında diğerinin çalışır halde kalmasına devam ederek ortamı karanlıkta bırakmaması gibi bir güzellikten mahrum kalırsın.

birde bu sensörlü lambaları öyle ayarlıyorlarki akıl sır ermiyor giriyorsun apartmana ayakkabıyı çıkarana kadar 5 kere yanıp sönüyor hem lambanın ömrünü azaltıyor hemde sensörün.zaman ayarlarını iyi yapmak gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri