Sekonder Koruma Rölesi

arkadaşım bence mıcroelektrıknın uretmiş olduğu mc20R mc30 R serilerı var onlara bak selectıvede iyi sağlıyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
SEL en iyisi diyebilirim. SEL587 Trafo diferansiyel rölesi ile aynı zamanda aşırı akım koruması da yapabilirsin. 10 yıl garantili bir ürün tavsiye ediyorum. Ayrıntılı bilgi almak için Schweitzer Engineering Laboratories, Inc. tıklayabilirsiniz.

arkadaşlar sepam çok yönlü fakat hem tuzlu hemde ara yüzü çok zor yani ayar için bir okadar daha para vereceksin.şu anda en kullanışlı role dema mcr serisi bunun yanında mc veya rocon öneririm

Bir kullanıcı olarak yaşadığım deneyimlerle sizlerle paylaşmak isterim.
Özellikle Schneider Ailesinden Merlin Gerin \ SEPAM 40 serisi trafo ve OG motorlar için kullandığımız rölelerden;
SEPAM M41 ve T40 ailesiyle bir çok denemeyi bizim tesiste yaptık.
1. Sepam 40 serisi profibus desteği yok mecburen modbus dolayısıyla modbus\profibus dönüştürücü kullanımı
2. Telemecanique touch panel ile Sepam kullanımı;Sepam master
- Zaman içinde Sepam donmaya başlar
- Bus hattı donma yapar
- Veri alışverişi yavaşlar
3. Telemecanique touch panel ile Sepam kullanımı;Touc Panel master
-Sepam yine donar
-Touch panelde donmaya başlar
4. Sepam belirli bir seride üretim hatası var;
UMI değişimi yapılması gerekir. (Ön ekran Paneli)
5. Eğer Sepamlara ait bus hattı genişte bus kopması olabilir;
- Software çözüm yok
- Hardware Çözüm var

- Siemensin ürünlerini bizim tesiste kullanmadık , ama ortak tesiste kullanıldı.
Şu ana kadar hiç sorun çıkarmamış. Kontrol Sistemi Siemens s7400

Merlingerin sepam 1000+20 ve 1000+40 serisi güzel bir ürün detayı ekte.
Dağıtım tesisleri
Transformatörler
Motorlar

Ekli dosyalar

• Sepam_1000+_catalogue_tr.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 160
sistemımızde pac_e100 rölesı kullanıyor selectıvıde yapılabılıyo arayüz programı basıt ve anlaşılır. ve ,veya kapıları olduğu için tercıh edilebılır.Ayarlamalar sekonder akımın katına göre yapılıyor

bende size MC30-R mikroişlemcili sekonder koruma rolesini tavsiye ediyorum

Merhaba arkadaşlar bizim iş yeri yeni yapıldı ve trafo açtırma kapattırma yapan Schneider Electric Sepam series 40 kullanılmış durumda dökümanları daha elime geçmedi fakat ingilizce oldugnu söylüyorlar zaten gelen dökümanların %90 sanı ingilizce bizler son kullanıcı olarak bu kitapçıkların türkçesi verilmesi zorunda değilmi benim gibi birçok kişi bu konuda magdur nereye ve nasıl bir şekilde başvuru yapabiliriz.

40 serisinin hangi tipi ise ( S40-S41-S42-T40-T42-M41-G40 ),444 30 30 nolu müşteri hattını arayarak isteyebilirsiniz.

Son düzenleme:
size tavsiyem MC 30 kullanımı kolay kullanışlı

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Geri