Seçme Fıkra

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
Neden Öldü?

Temel'e papağanın neden öldü diye sormuşlar.

-Evlendim de ondan, demiş Temel.

-Seni kıskandığı için mi?

-Yok canım ne kıskanması. Fadime konuşmaya başlayınca papağana fırsat kalmadı kahrından öldü. :)

Alıntıdır: http://www.fikralarim.com/neden-oldu.html

ben gene serkanın konuya yazdığım aslan boa fıkrasını hatırlatır geçerim:)

ANDREA DORİA
Osmanlı donanmasıyla Venedik donanması arasında savaş çıkmış. Venedik donanmasının komutanı Andrea Doria imiş. Gözcü Osmanlı donanmasının yaklaştığını fark edince hemen Andrea
Doria'ya haber vermiş:
-Osmanlı yaklaşıyoor.
Andrea Doria sormuş:
-Kaç gemi var?
Gözcü:
-10-20 kadar.
Komutan hemen emir erini çağırmış:
Oğlum bana hemen kırmızı gömleğimi getir.
Emir eri şaşırmış:
- Niçin komutanım?
Andrea Doria:
- Savaşırken yaralanacağız. Kan izi belli olmasın ve de askerlerin cesareti kırılmasın diye... Bu arada gözcüden yine ses gelmiş:
-Efendim 50 kadar oldular.
Andrea Doria heyecanlanmış ve emir erine tekrar seslenmiş:
-Gömleği boş ver. Sen bana kahverengi pantolonumu getir :)

BİR KARİKATÜR:
16088_8611_19092012_1.jpg

Delikanlı fabrikaya müdür olarak başlayacağı için çok heyecanlıdır, eski müdür fabrikayı gezdirdikten sonra kendisine işaretli 2 zarf uzatır ve başın sıkışınca 1. zarfı aç der. Bir kaç ay işler iyi gider herkes halinden memnun, derken bir kriz çıkar borçlar sıkıntılar baş gösterir. Müdürümüzün aklına eski müdürün sözü gelir hemen dolabı açar 1. zarfı açar ve okur "Eski yönetimi suçla!".

Delikanlı aynen yazanı uygular, kriz sona ermiştir güle oynaya bir kaç ay devam eder. Bir hafta sonra tekrar işler ters gider müdürümüz can simidine uzanır 2. zarfı açar ve şunları okur "Derhal 2 zarf hazırla ve istifa et"!

Temel Ve Hamsi

Dursun, Temel’e sormuş:
-Oruçlu oruçlu kaç hamsi yiyebilursun Temel?
-100 tane yiyebilurum.
-Hadi ordan, yesen yesen 1 tane yiyebilursun, gerisini oruçsuz yemiş olirsun,” demiş.
Bu espri Temel’in çok hoşuna gitmiş. Bir gün yolda giderken Cemal’i görmüş ve hemen sormuş:
-Uşağum oruçlu oruçlu kaç hamsi yiyebilursun?
Cemal:
-50 tane, demiş.
-Ha uşağum 100 tane deseydun sana müthiş bir espri yapacaktum da!

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri