Sanayi Tipi Elektriğe Geçmeli miyim?

MuratAAA

Üye
İyi günler. Ben internet kafe işletmecisiyim. Kısaca sıkıntım şöyle;

38 PC ve 2 adet 24.000lik klimam varken herhangi bir sorunum yoktu. Şimdi makine sayısını 48'e çıkardık. 2 klima ve 44 ya da 45. pc çalışırken ana binadaki 50 amperlik şalterimiz atıyor. Ayrıca 24.000 lik bir klima daha alıp kullanmak istiyorum.

Elektrikçi çağırdık bize 3 faz elektrik tesisatı çekmeyi önerdi. Plan proje çizilecekmiş ve panodaki saat 3 fazlıya uygun olarak değiştirilecekmiş.

Panodaki 50 amperlik sigortayı 63 amper ile değiştirebilir miyim dedim elektrikçiye, tesisatı yakarsın dedi.

Ben ne yapabilirim?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
18 mt kablo çekilecekmiş ve sayaç değişecekmiş. Proje epey maliyetliymiş zannedersem. 1250tl mi ne demişti. Ne kadar sürer acaba bu işlem?

güç arttırım projesi çizdirerek tesisatınızı projeye uygun hale getireceksiniz. kısaca kablo sayaç sigortalar kolon kabloları ve iç tesisatta ilave bağımsız priz linyeleri abonelik biraz masraflı ama sonra rahat edersiniz.

güç arttırım projesi çizdirerek tesisatınızı projeye uygun hale getireceksiniz. kısaca kablo sayaç sigortalar kolon kabloları ve iç tesisatta ilave bağımsız priz linyeleri abonelik biraz masraflı ama sonra rahat edersiniz.

Evet şimdi çizdiriyoruz. Ayrıca bir ampermetre almak istiyorum. İşyeri full çalışırken ne kadar amper çekiyor vs anlamak için ne önerirsiniz? Hem iç bilgisayarları ayırırken (5 pc de bir sigorta takmak istiyorum.) Hem de ana binaya giden fazları kontrol etmek için. Bana direk internetten satın alacak bir site/link verir misiniz?

Sayaçı tedaş takıyormuş ve marka model seçimini de yine tedaş yapıyormuş? Ben istediğim sayacı taktırabilir miyim?

Ayrıca fiyatı da 700tl civarında. Sanırım ampermetre benim için daha mantıklı.

Evet şimdi çizdiriyoruz. Ayrıca bir ampermetre almak istiyorum. İşyeri full çalışırken ne kadar amper çekiyor vs anlamak için ne önerirsiniz? Hem iç bilgisayarları ayırırken (5 pc de bir sigorta takmak istiyorum.) Hem de ana binaya giden fazları kontrol etmek için. Bana direk internetten satın alacak bir site/link verir misiniz?
Bir defaya mahsus ölçüm içinse pensampermetre ile elektrikçiye ölçtürebilirsiniz. Ampermetrede tek başına çok ucuz bir çözüm değil. (sizin verdiğiniz rakamla kıyas edildiğinde)

Saygılar....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri