Samsung 8 kutuplu inverter klima kompresörü

Pesen

Üye
Değerli arkadaşlar selamlar Samsun yeni modelinin tanıttığı bir broşürü inceledim dünyanın ilk 8 kutuplu evaparatör ondan bahsediyordu 8 kutuplu olunca tam invertör mi oluyor 4 kutuplu olunca yarım invertör mi oluyor 4 kutuplu invertör de 8 kutuplu inverter değil mi şimdiden cevaplar için teşekkür ederim Selamlar

Bu 8 kutup kompresör motorunun özelliği ise bir elektrik motorunda kutup sayısı arttıkça motor devri düşer. İnverter klima teknolojisinde devir kontrolü için frekans ayarlandığını biliyoruz. Aynı devir ( standart 2 yada 4 kutuplu motorlarda 1400 yada 2800 devir ) elde edebilmek için motor sargılarına daha yüksek frekans uygulamak gerekmektedir.

Bunun bir artısı veya eksisi varmıdır bilmiyorum.

Aşağıdaki tabloda kutup sayısına göre 50 hz de devir sayılarını görebilirsiniz. Daha küçük kompresörle daha yüksek tork mu elde ediyorlar bilmiyorum.

2009-10-25_235504.jpg

Bu 8 kutup kompresör motorunun özelliği ise bir elektrik motorunda kutup sayısı arttıkça motor devri düşer. İnverter klima teknolojisinde devir kontrolü için frekans ayarlandığını biliyoruz. Aynı devir ( standart 2 yada 4 kutuplu motorlarda 1400 yada 2800 devir ) elde edebilmek için motor sargılarına daha yüksek frekans uygulamak gerekmektedir.

Bunun bir artısı veya eksisi varmıdır bilmiyorum.

Aşağıdaki tabloda kutup sayısına göre 50 hz de devir sayılarını görebilirsiniz. Daha küçük kompresörle daha yüksek tork mu elde ediyorlar bilmiyorum.
Serkan Hocam programın güncellemesi gelmiş güncelleme olmadığı için mesajınız düşmemiş tesadüfen şimdi fark ettim yazdığınız için teşekkür ederim Ellerinize sağlık en derin Saygılarımla

rica ederim kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri