Samkoon Modbus haberleşmesi ile ilgili hazırladığımız döküman aşağıdaki linkten indirilebilirsiniz,

http://www.emcekare.com.tr/Downloads/Samkoon Modbus.pdf

Saygılarımla
Yusuf AYGEN

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sayın deathbomb size bir sorum olacak,,

Panelinize ethernet portu üzerinden program atmaya çalışıyorum fakat herdefasında panelin IP'sini yeniden girmem gerekiyr.
Bunları kaydetmiyormu..??

Sayın Engin Bey,

Panel programından sırasıyla aşağıdaki adımları yaptığınız takdirde, bir kere IP adresi girmeniz yeterli olacaktır.

-HMI parameter setting
-HMI connected to the printer settings, bu ekranda download metod kısmı USB olarak görünecektir. Orayı ethernet yapın hemen altında IP adres bölümü açılacak. Bu bölüme panelin IP adresini girdikten sonra tamam deyip programı kayıt ettiğiniz takdirde tekrar IP adresini istemeyecektir.

Saygılarımla
Yusuf AYGEN

SKWorkshop 4.0.0.2 programında yazdığım makro kodlarında herhangi bir hata bulmuyor ama compile succesfull deyip makroyu kaydedemiyorum değişkenleride doğru tanımlıyorum ama bir türlü çalışmıyor. Win 7 ve 8 de denedim ama olmuyor birde program offline simule etmiyor. Kodlar aşağıdaki gibidir. Bana yardımcı olabilirmisiniz #include "MacroInit.h"
void Marco_main(IN *p)

{

MarcoInit

char source[4]={3,4,5,6};

LW0=source[0];

LW1=source[1];

LW2=source[2];

LW3=source[3];

SumLW=LW0+LW1+LW2+LW3;

}
diğeride bu #include "MacroInit.h"
void Macro_main(IN *p)

{

MarcoInit

//ToDo

SumLW=LW0+LW1+LW2+LW3;

}

Tolga Bey Merhaba,

Öncelik SKWorkshop 4.0.2 programını kurun. İlk mesajda ilgili link bulunmaktadır. Yazdığınız makroda hangi fonksiyonu kullanacağınızı belirtmemişsiniz. Compile edip herhangi bir hata bulmuyorsa kaydetmesi gerekiyor. Daha detaylı bilgiye user manualin 241. sayfasından itibaren ulaşabilirsiniz..

Saygılarımla
Yusuf AYGEN

Yusuf bey elinizde örnek bir makro kodu varsa içerisinde fonksiyonda kullanılmış olarak yada herhangi bir projeniz varsa makro kullanımıyla ilgili bana yardımcuı olabilirseniz çok sevinirim. Sitede resim veya kodları paylaşabiliyorsanız buradan bakarım. Eğer burda resim veya kodu paylaşamazsanız e-posta adresime gönderirmisiniz. Teşekkürler.

S.A.
Sn. Yusuf bey hmi lrin fiyat listesini yayınlarmısınız . Kolay gelsin.

Yusuf bey elinizde örnek bir makro kodu varsa içerisinde fonksiyonda kullanılmış olarak yada herhangi bir projeniz varsa makro kullanımıyla ilgili bana yardımcuı olabilirseniz çok sevinirim. Sitede resim veya kodları paylaşabiliyorsanız buradan bakarım. Eğer burda resim veya kodu paylaşamazsanız e-posta adresime gönderirmisiniz. Teşekkürler.

Cevabınız e-mail adresine gönderilmiştir.

Saygılarımla
Yusuf AYGEN

LINCON HMI Serisi Şimdi Samkoon mu oldu ?
Yoksa ikisi de aynı mı?

İyi çalışmalar,

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri