Saç Kurutması Rezistansı

Motor besleme devresi de bu güce dahil olmalı. O yüzden rezistans değeri bu değerden biraz küçük seçilebilir bence . Etiket değeri ile aynı rezistans seçmek belki plastik kısımlara fazladan ısınma yükü getirebilir diye düşünüyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Motor besleme devresi de bu güce dahil olmalı. O yüzden rezistans değeri bu değerden biraz küçük seçilebilir bence . Etiket değeri ile aynı rezistans seçmek belki plastik kısımlara fazladan ısınma yükü getirebilir diye düşünüyorum.

Genelde bu etiket total gücü ifade ediyor. Motor ve rezistans toplamı. Rezistans motordan çok çok fazla güçlü olduğu için göz ardı ediliyor gibi.

Rezistans alırken bu etiket gücü üzerinde almamaya dikkat etmek lazım. Yolsa dediğin gibi plastik aksam eriyebilir.

Birde piyasada 1500 watt rezistans var ise 1450 1400 1350 1300 gibi ara değerler olmuyor.

Bu değerler 2200 watt 2000 watt 1800 watt 1500 watt gibi oluyor.

Son düzenleme:
Rezistansı sıfırıyla mutlaka değiştirmek zorunluğunda değilsiniz, 2000 watt'lık mini klima rezistansını üniversitede öğrenci iken 1983 'de almıştım senelerdir (bugüne kadar) kopan yerlerinden bağlayarak mini klimayı hala sağlıklı olarak oda ısıtmasında kullanıyorum. Saç kuruma makinesi rezistansı için de ayni ayni durum geçerli, bir karga burunla iki kopan uç yan yana getirilip bükülüp bağlanarak kullanılabilir. Rezistanslı ocak olsaydı ve teli kopsaydı ayni yöntem kullanılmazdı, çünkü telleri devamlı akkor haldedir ve çok sağlam (yekpare tel) olması lazımdır. oysa mini klima (mini üflemeli ısıtıcı) ve saç kurutma makinesi arkadan üfleyen bir fanla rezistansları sürekli soğuyup akkor (kızgın) halde çalışmadığından ek yapılıp yani yeni tel alınmadan yıllarca kullanılabilir. Ama sürekli akkor halde çalışan rezistanslı ve açık havaya açık ocaklarda ekleme yöntemi bir işe yaramaz, çünkü ek yerinden ark yapıp sürekli eriyecek veya kopacaktır. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,238
Kullanıcılar
450,048
Son üye
guney oral

Yeni konular

Geri