s7 300

atawert

Üye
merhaba arkadaslar ;
elımde s7 300 serısı plc lerım ,6es7972 kablom, s7 300 ıcın programım,ve vısta yuklu bır laptopum var vıstaya s7 300 kuramıyorum bırıncı sorunum bu
bunu asabılmemın yolu nedır vısta ve s7 300 beraber calıstıracak bır program varmı .
programlarını yedeklemek ıstıyorum bunun ıcın baglantı esnasında sıfre cıkarsa karsıma ne yapabılırım
plc ler uzerınde hafıza kartları mevcut bu konuda detaylı bılgıyı nerede bulabılırım yada hafıza kartını uzerınden cektıgımde plc ne gıbı problemlerle karsılasabılırım .
yardım edersenız sevınırım
sımdıden tesekkur ederım

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba arkadaslar ;
elımde s7 300 serısı plc lerım ,6es7972 kablom, s7 300 ıcın programım,ve vısta yuklu bır laptopum var vıstaya s7 300 kuramıyorum bırıncı sorunum bu
bunu asabılmemın yolu nedır vısta ve s7 300 beraber calıstıracak bır program varmı .
programlarını yedeklemek ıstıyorum bunun ıcın baglantı esnasında sıfre cıkarsa karsıma ne yapabılırım
plc ler uzerınde hafıza kartları mevcut bu konuda detaylı bılgıyı nerede bulabılırım yada hafıza kartını uzerınden cektıgımde plc ne gıbı problemlerle karsılasabılırım .
yardım edersenız sevınırım
sımdıden tesekkur ederım

Vistanun ultimate yada business serisi işletim sistemlerinden birinin olması gerekiyor. Bahsetmiş olduğum versiyon vista kurulu makinenize step7 5.4 ü kurduktan sonra Home - Industry Automation and Drive Technologies Overview - Siemens sitesinden vistayla uyumlu Service Pack i indirip kurmanız yeterli olacaktır. Lisans anahtarlarınızı yeniden kurma işleminden önce mutlaka yedeklemeniz önerilir.

Kablonuzun da MPI Pc adapter olduğundan emin olunuz.

6ES7972-0CB20-0XA0 http://support.automation.siemens.c...&viewreg=WW&load=treecontent&meilenstein=ALLE

Son düzenleme:
sa ben bu konularda yeniyim plc aletim yok daha nerden baslayacagimi bilmiyorum s7 300 400 Scada ve sürücüleri ögrenmek istiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim

bende kuramadım anlamadı ki bu vistaya uygun neden bir uyumlu siemens plc çıkarmazlar

arkadaslar ben vista home kullanıyorum ve manager v5.4 sp3 yuklu dıkkat edın sp3 yuklu olmak zorunda calısması ıcın kurulumu sıte ıcınde anlatan bır kaca baslık vardı hatırladıgım kadarı ıle hatta ben wincc v7.0 bile kurdum vista home da calısıyor .... benımde bu konuda kı sıkıntım wincc v7.0 lısans sorunu nasıl cozebılecegımı bılen bırı varsa cvp beklıyorum denenmesı gereken butun yolları denedım .....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,457
Kullanıcılar
450,400
Son üye
ufuki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri