s7-300 saat ve tarih otomatik ayar

ozcansahin

Üye
Selamlar
Eilmde CPU315 2PN/DP CPU mevcut sürekli olarak Scada pc ile saat ve tarih senkronizasyonu yapmak istiyorum.Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ben de aynı cpu ile çalışmıştım yaklaşık 1 yıl önce. plc nin gerçek zamnını kullanmak istiyordum ama bir türlü bulamamıştım. scadadan tarih ve saati girerek çalışma zamanını belirtecekti operatör. Bu forum da yadım yardım için ama net bişe çıkmamıştı o zamanlar. Ve kendi yöntemlerimle çözmüştüm sorunu ama real time kullanamamıştım.
OB bloklarından yada sistem FC bloklarından biri real time. Yani gerçek zaman fonksiyonu. Onun hangisi olduğunu bulursan rahatlıkla kullanabilrsin.
Çözümü bulursun inşallah. Ben de çok merak eidyorum bu konuyu.
Takip edeceğim. Kolay gelsin.

Sistem FC bloklarından biri real time var, ben kullanmıştım, help kismindan arama yaptır bulursun.

REALTIME FC200

s7300 gerçek saati sfc1 arkadaşlar. sfc1 diye aratın nasıl kullanıldığı forumda yazıyor.
plc saatini pc saati ile sekronize etmede anlatılıyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,306
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Geri