S7 200'den kaynaklı uyarı hatası

sayın uye ılk once sıstemde mevcut haberlesme kablonunuzu blendajlı denılen lıcy kablo ıle degıstırmelısınız vede normal baglantıyı yaptıktan sonra bır tarafını ekran tarafındakı haberlesme kontektorune dıger tarafınıda makına topraklamasına baglayınız bu durumda kesılmesı lazım
sorun su sıstemde calısan manyetık alan yaratan bır cıhaz nedenıyle bu sorunu yasamaktasınız bu manyetık alanın onunude alırsanız sorununuz cozulebılır

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
evet bugün onu denicem blandajlı haberleşmeye teşekkür ederim

arkadaşlar ben pt 100 bilgisini nasıl 0-10volta dönbüştürebilkirim
yardımlarınızı bekliyorum

artık sorunu çözdük butür sorunları olanlar varsa yazsınlar

artık sorunu çözdük butür sorunları olanlar varsa yazsınlar
sayın uye haberlesmeyle ılgılı sorununuzumu cozdunuz yoksa 0-10 volt olanı vede cozme seklınızı yazarsanız dıger uyelerede yardımcı olursunuz dıye dusunuyorum pt 100 0-10 v ıcın sorununuzun tam ne oldugunuzu acarsak yardımcı olmaya calısırım

burda tabi gezer arkadaşımın da katkısı oldu 1. blandajlı RS522 haberleşme bağlantısın değiştirip sağlam topraklamayla montaj yaptık sorun giderildi..

evet pt 100 derken ben sıcaklık kontrolerönü 0.10v input bilgisi olarak almak istiyorum.
onu da plc ye anskeyl edip ekranda değer olarak göstermek istiyorum .
örnek motor sıcaklık bilgisini ekranda santigrat derece cinsinden görmek istiyorum bunun için ilk önce pt100 bilsini 0.10 volta veya 0.20ma.çevirmem gerekiyor.

arkadaşlar blandajlı RS 522 ile sağlam bi toprak bağlantı ile sorun giderildi.

bunun ıcın ıkı alternatıf kullanılabılır
1-eger plc de analog ınput modulu varsa weıdmullerın pt 100 u 0-10 v donusturucusunu alıp gereklı baglantıları yapıp bunuda analog module gırmek vede burada plc programını yazıp ekranda gormek
2-analog yoksa eger yıne plc ıcın pt 100 gırıslı modulu alıp yıne program yazıp ekranda gostermektır
umarım acıklayıcı olabılmısımdır

tamam bana zaten pt 100 bilgisini 0-10 v ta çevirebileceğim bir cihaz lazım biz s7200 lerde anolog input anolog autput . bilgilerini ya 0-10 volt yada 0-20 ma.olarak yapabiliyoruz..

bana burada pt100 veya temokupıl bilgisini 0-10 volta cçevirebileceğim bir cihazlazım ..
eğer bildiğiniz kullanışlı bi marka varsa yardımlşarınızı bekliyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,963
Son üye
farukeem31

Yeni konular

Geri