S7-200 Simülasyon programı Problemi

arkadaşlar S7-200 simülasyon programında Td200 ü çalıştırmak istiyorum ama çalışmıyorekranda isyolca bazı yazılar yazıyor anlaşılmıyor menü tuşları türkçe Td200 çok uğraştım ama çalışıtırmadım bunun bir başka versiyonu daha vardı önceden forumda vardı ama bulamadım bu versiyonda ladder programı simülasyon yaparken gözükmüyor. o iyi oluyordu devreyi tam olarak görüyordum nerde hata yaptım diye onun setup'ı olan varsa gönderebilirse çok iyi olacak herkese iyi çalımalar şimdiden teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
dosya ektedir...

Ekli dosyalar

• s7200_simulator_turkce.rar
    764 KB · Görüntüleme: 1,265
teşekkür ederim volkancım saol. ama bunda da ladder çıkmıyo demin bi baktım yinede saol

Son düzenleme:
ben bugüne kadar simulasyonda çok çalıştım uygulamalar yaptım ama simulsyonda ladder dilini hiç görmedim. stl olrak çıkıyor simulasyonda...

elektronik 67 ekliyorum bunda ladder ve stl ayrı ayrı çıkıyor ama td200 sanırım simülatörde çalışmıyor,ben çalıştıramadım .

Ekli dosyalar

• s7_200_simulator.rar
    815.2 KB · Görüntüleme: 441
Son düzenleme:
sayın muhip

sizin gönderdiğiniz son versiyon sanırım, teşekkürler... td 200 simülatörde tam olarak çalışmıyor. komutların çoğunda sorun çıkarıyor. sadece basit olarak "F" tuşları ile motor çalıştırma durdurma, motorun çalışıp durduğunu ekranda görme gibi uygulamaları çalıştırıyor...

Son düzenleme:
muhip gönderdiğin prg. süper teşekkür ederim elinde td 200 ile ilgili türkçe güzel bir d.küman varsa gönderebilirmisin.by

muhip gönderdiğin prg. süper teşekkür ederim elinde td 200 ile ilgili türkçe güzel bir d.küman varsa gönderebilirmisin.by

pc ortamında dökümanım yok ama bana recep çetinin kitabı(td200 ileri seviyede var) çok faydalı oldu,tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Selam Arkadaşlar;
Similator içine nasıl atıcağız programı bir türlü olmadı. Similator off durumda ve program yükle diyorum ama bir türlü çizili programları göremiyorum.

ertuğ kardeş programı yazdıktan sonra file dosyasından masa üstüne awl dosyası olarak export (diye hatrılıyorum ) diyorsun daha sonra simulasyon programını açıyorsun programı yükleyi seçtiğinde karşına bir sayfa çıkacak çıkan sayfada da export dediğin awl dosyasını seçiyorsun bu şekilde programı yüklemiş oluyorsun bittiii.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,466
Son üye
Only Black

Yeni konular

Geri