s7-200 cpu222 yi nasıl programlarım?

mustafa

Üye
merhaba arkadaşlar elimde S7-200 CPU 222 plc var bilgisayarımda buluna step7 micro WIN32 proğramınsa bu plc yok. hangi proğramı yüklemem lazım birde bu plc yi mutlaka bilgisayara tanıtmak gerekiyodur heralde de tanıta bileceğim proğram elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
V4.0 STEP 7 MicroWIN serisinde cpu 222 var kardeşim.bilgisayara tanıtmak derken tabiki bağlantısını yaparsın ve olur. yani ne sormak istediğin açık değil. program kablosu elinde varmı bilmiyorum ama baya pahalı bişey.

rs 485 yazan bi kablo var yanında o mu

arkadaşım s7 200 ü rs485 ile proğramlarsın birde v4,0 micro wın ı yüklediysen plc yi ayrıyeten tanıtmana gerek yok sadece plc yi bilgisayarla haberleştiriyosun

arkadaşım s7 200 ü rs485 ile proğramlarsın birde v4,0 micro wın ı yüklediysen plc yi ayrıyeten tanıtmana gerek yok sadece plc yi bilgisayarla haberleştiriyosun

arkadaşlar bu proğramı nerden bulabilirim (v4 micro win ). yardımcı oluranız çok sevinirim. hepinize iyi çalışmalar. saygılar...

Kardeş MicroWin 4.0 programı ücretli bir programdır. Demo versiyonu Siemens'in sitesinde olması lazım..
PLC'yi bilgisayara tanıtmak diye bir durum söz konusu değildir. microWin Programını kurup haberleşme ayarlarını doğru yaptığın zaman oluşturduğun programı rahatlıkla PLC'ye yükleyebilirsin. Ancak; bağlantı için rs485 olmaz bu PLC için özel üretilen PC/PPI kablo var o kabloyu alman gerekiyor. Orjinal kablo sanırım 100 Euro civarında ama araştırırsan ikinci elini yada taklit imal edilmiş olanları daha uygun fiyatlara bulabilirsin...

Eğitim seti almak istiyorum 2.el siemens s7 200 cpu 222 buldum fiyatı 400 tl sizce işime yarar mı ?? Plc öğrenmek istiyorum kursa da gideceğim ama önce bu seti alayım diyorum ne dersiniz ??

Kardeş önce Set alıp biraz araştırıp ve evde pratik yaparak S7 200 türkçe manuelininde desteği ile temel seviyeyi kendin halledersin... Sonra istiyorsan ileri seviye kurs al derim...
CPU 222 tek başınamı yoksa yanında birşeylermi var... (Set dediğin için soruyorum..) Eğer tek başınaysa Yenisi bu fiyatlarda...

S7 200 Kullanım Kılavuzu

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri