s7-200 bağlantı sorunu lütfen yardım?

Kaynağınızın gücü yetersiz anlaşılan. Motorunuz 9V da nekar akım çekiyorsa kaynağınız da en az o kadar akımı verebilmeli.

kaynağım normalde motoru sürebiliyor ancak plc ye bağladıktan sonra ne olduysa motoru çalıştırmıyor artık, motoru kontrol ettim sağlam.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
CPU nuzun tam Siemens kodunu söyleyebilir misiniz? 6ES7 ile başlayan

Evet CPU modeliniz AC/DC/Relay. Size bahsettiğim bağlantıda Q0.0 dan doğrudan 1L ye bağladığınız gerilimi alırsınız. Ya güç kaynağınıza birşey oldu arızalandı yada Q0.0 a ait röle kontağında bir sorun var. Başka bir çıkışı örneğin Q0.1 i deneyin. Aynı sorun varsa güç kaynağınızı değiştirin bence

Evet CPU modeliniz AC/DC/Relay. Size bahsettiğim bağlantıda Q0.0 dan doğrudan 1L ye bağladığınız gerilimi alırsınız. Ya güç kaynağınıza birşey oldu arızalandı yada Q0.0 a ait röle kontağında bir sorun var. Başka bir çıkışı örneğin Q0.1 i deneyin. Aynı sorun varsa güç kaynağınızı değiştirin bence

avometreyle ölçtüğümde 9V u görebiliyorum onda bi sorun yok, diğer çıkışlardan da denedim yine süremedim motoru, led yakmayı denedim çok düşük şiddette bir ışık veriyor. benim adaptörü değiştirmem en iyisi :)
Teşekkürler..

Bir türlü çözemediğim bi sorun var. plc de mi problem var anlamadım.
24V 5A lik kaynak kullanarak besledim PLC yi.
led yakabiliyor çıkış aktifken ancak ufacık motoru süremiyorum.
çıkışta 24Vu görüyorum ama akım mı yetersiz geliyor plc mi arızalı yoksa bağlantımda mı sorun var sizce?
birkaç tane farklı kaynak denememe rağmen aynı sorun devam etti. motoru çalıştırmadı hiç.

1234975.jpg

21o0qvm.jpg

2. resimdeki kalım mavi kabloyu sökün. Zaten giriş simülatörü kullanmışsınız.

1. resimdeki en sağdan üçüncü toprak hattında ince gri kablo var o nereye bağlı?

Sanırım 1. resimde görünen kalın siyah kablo 9Voltluk güç kaynağınızın + ucunu kalın mavi kablo da - ucunu gösteriyor.

Bağlantınız şu şekilde olacak. Q0.0 dan çıkan ucu motorun bir ucuna kalın mavi ucu da motorun diğer ucuna bağlayın (Eğer kalın siyah ve kalın mavi kablolar 9 Voltluk beslemenizin 2 ucu ise)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sanırım 1. resimde görünen kalın siyah kablo 9Voltluk güç kaynağınızın + ucunu kalın mavi kablo da - ucunu gösteriyor.

Bağlantınız şu şekilde olacak. Q0.0 dan çıkan ucu motorun bir ucuna kalın mavi ucu da motorun diğer ucuna bağlayın (Eğer kalın siyah ve kalın mavi kablolar 9 Voltluk beslemenizin 2 ucu ise)

evet beslemelerin 2 ucu onlar, üst resimdeki sağdan 3. olan ince gri kablo toprak ihtiyacım olursa diye boşta duruyor.
-V u çıkarıp şimdi tekrar deniyorum hocam.

ernesto ne kadar teşekkür etsem az, en başta fotoğrafı ekleseydim keşke.sayenizde proje bitti gibi, minnettarım..

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri