s7-200 bağlantı sorunu lütfen yardım?

mft1986

Üye
Arkadaşlar, S7-200 CPU 212 ile bitirme ödevi yapıyorum. ilk defa PLC kullanacağım, programı yazdım yükledim plc üzerindeki kontaklardan kontrol ettim bir sorun yok.
Ama iş donanımı yapmaya gelince garip bişey fark ettim, plc çıkışlarında DC gerilim 0, aksine Vpp=8V olan ac bir voltaj görünüyor.
Çıkışlarda DC +- 24 V gibi bir değer görmem gerekmiyor mu çıkış aktifken.?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadasım 212cpu modeli role cıkıslı bir model.plc cıkıslarında 1m ve 2m yazan bolumlere 0v vermek gerekıyor.ama 1L ve 2L yazan plc lerde +24 volt gırıs yapmak gerekiyor.girise hangi voltajı verırsen cıkıstanda role cekılı ıken aynı voltajı alırsın.Baglantıların dogru ıse ve rolelerın saglam ıse bır problem yasamazsın

arkadasım 212cpu modeli role cıkıslı bir model.plc cıkıslarında 1m ve 2m yazan bolumlere 0v vermek gerekıyor.ama 1L ve 2L yazan plc lerde +24 volt gırıs yapmak gerekiyor.girise hangi voltajı verırsen cıkıstanda role cekılı ıken aynı voltajı alırsın.Baglantıların dogru ıse ve rolelerın saglam ıse bır problem yasamazsın

hocam şimdi ben1m ve 2m ye 0v, 1L ve 2L yazan yerlere de 24 Volt mu vereceğim, başka herhangi bir değişiklik yapacak mıyım. 24 Vluk kaynağım da var.
bu durumda girişlere bir anahtar yerleştirdim diyelim I0.0 aktifken Q0.0 ı aktif yaptım, kaç volt çıkış alacağım peki?

Dediğin gibi yapacaksın ve çıkışta 24V çıkış alırsın. Q0.0 ı aktif yaptığında 1L ye bağladığın gerilimi Q0.0 da alırsın. Yani 1L ile Q0.0 röle kontağının 2 ucudur.

altun08 ve Ernesto çok teşekkürler deniyorum hemen.

Kolay gelsin. Umarım sonuç alırsınız.

Sorunu çözdüğünüze sevindim.

hocam birşey daha soracaktım :)
başka bir kaynak bağladım ve çıkıştan 9V aldım, burada bir sorun yok ama 9Vluk DC motoru süremiyorum. akım yetersiz sanırım, akımı nasıl arttırrım ki? veya nasıl bir çözüm üretilebilir buna?

Kaynağınızın gücü yetersiz anlaşılan. Motorunuz 9V da nekar akım çekiyorsa kaynağınız da en az o kadar akımı verebilmeli.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri