s7-1200 için Kaynak Kitap Tavsiyesi

e-dogan

Üye
Merhaba arkadaşlar

S7-1200 öğrenmek istiyorum ,daha önce s7-200 kullandım.soruma gelirsek ;
Kendime kaynak kitap arıyorum ama kararsız kaldım , Recep ÇETİN ve Yavuz EMİNOĞLU adlı yazarların bu konuda kitapları var . Bu kitaplardan hangisini almalıyım , kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.S7 1200 konusunda tüm kaynaklara açığım , kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ben yavuz hocanın kitabını tavsiye ederim güzel kitap eğer s7 1200 örenceksen cpu almanı tavsiye ederim birde s7 200 biliyorum yazmışsın yalnız s7 1200 çok farklı s7 300-400 e daha yakın kolay gelsin

cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim
Başlangıç olarak bir hocamın tavsiyesiyle Recep ÇETİN ' in kitabını sipariş verdim .
sormak istediğim bir konu daha var ;
Tia portal 'ı ( crackli versiyon) win 7 de çalıstırabılırmıyım yoksa sanal makinede xp' mi kurmam gerekir

Merhabalar ben 1200 de baya baya çalısıyorum okulda. aksam eve gelince tüm çalısmalarım yarıda kalıyor yani asıl sorum şu 1200 ün 300 deki gibi simülasyonu var mı tıa portal v12 kullanıyorum 1500 ün simülasyonu var ama 1200 e kuramadım acaba ben mi hata yapıyorum yoksa 1200 ün simlasyonu yok mu

yok hocam şimdilik simulasyon desteği yok . çalışıyorlar sanırım .

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri