S7 1200 Analog sorunu

zfer

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Cpu 1214 plcm var yanında 16 giriş 16 çıkış sm1223 modülüm var onun yanında da sm1332 4 analog output modulüm var.

Analog modulü plc ye ekliyorum 16/16 giriş çıkış modulü ile ancak analog modülün diag işığı kırmızı yanıp yanıp sönüyor aynı zamanda çıkış ışıkları yanıp yanıp sönüyor.

Plc de program yazdım normx ile 0-100 arasında bir değer ayarlayıp scalex ile qw112 ye gönderiyorum. hadwarede o ayarlı çünkü. analog çıkış da invertörün 0-10v a bağlı. Kırmızı ışıklar yanıp söndüğü için hiçbir değer çıkmıyor.

diagonistic de sensor or load missing yazıyor hata olarak.

Ne yapmam gerekiyor? Analog hardware ayarları nasıl olmalı? Analog çıkışları invertörlere nasıl bağlayabilirim. bana örnek şema ve program olan arkadaş uğraşan arkadaş varmı?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
analog output larda sm1332 hiç raslamadım elindeki sm1232 ise ve bahsettiğin arıza 24v beslemesini yanlış yapmışsın üst üste iki pin var, 24v besleme yapman gereken yer alt taraf daki pinler olacak

... 1232.JPG

1232..JPG

Aynen dediğiniz gibi olmuş. Onun yüzünden 1 günüm gitti. :( ama şimdi çok güzel çalışıyor. Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri