Sıvı seviye kontrol rölesi

kondansatör gibi düşün sıvı temasıyla birlikte isteğine yada harcamak istediğin paraya göre direnç,akım yada gerilim farkı yaratıyor.bu farkı yükseltilmeye ihtiyacı varsa opamplarla yükselterek çıkışı alabilirsin.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sıvı sevıye elektrodlarından bıkmıştım sonunda benı tatmın edecek elektrod buldum sorunsuz iki yıldır daha iki yıl daha gıder enaz hem malıyetıde uygun yaptığım elektrodlar yerıne paslanmaz çelık yemek kaşiği:) yanlış yazmadım yemek kaşiği taktım elektrod yerıne piyasada elektrod dıye satılan demır parçaları hem pahalı hem kuflenıyor suyun içine kuf karıştırıyor içme suyu depolarında sağlıkçılar kontrol ettığınde bunu gormek ıstemıyorlar

sıvı sevye rolesıyle 220v 2 adet valfı alta geldigi zman valfı acacak üst noktaya geldigi zman valfı kapyacak motor olma yacak sadece depoyunun suyu bitince valf acacak doldun mu valf kapayacak bu rolede yapabilirmiyiz allah rızası için yardınm edın cızım eklersenız cok wsevinirim

s.a arkdaşlar bana yarıdımcı olacak var mı ssr-04 sıvı rolesi iel bir depoyu 220v valf yardımı alt proba geldin mi acacak üst probda 2 .valf sayeınde kapacaycak bu rolede böyle birşey yapabilirmiyiz cızımınız varsa paylaşabilirmisinz degerli arkadaşlar

Turkey: Endress+Hauser - level measurement, flow measurement, pressure measurement, liquid analysis, temperature measurement, data acquisition

linkteki seviye sondasını incele. Ama plc arayuzu gereklidr. Ölçümüde ölçme rencini girersin (monte edecegin silo yada tank boyu, kör noktalar vs.) , rance aralıgında sondanın ucundaki basınç ölçerin ortam basıncından etkilenemesi prensibiyle çalışır. Daha detayli bilgi için ilgili sitedeki dökümanları incelemnde fayda var.

merhaba Roboelektronik size bi sorum olacaktı.. ssrc-04 kullanarak sıvı seviye kontrolü yapmak istiyorum.elimde bağlantı şeması var..fakat ben çamaşır makinesi su pompasını kullanarak basit düzeyde yapmak istiyorum.proje için gerekli yani.tank tan başka bi tanka boşaltım yapacak sadece..çamaşır makinesi pompasını bir dc motora bağlayabilirmiyim..bu devrede 3 faz asenkron motora bağlamış.ben bunun yerine dc motor kullanabilirmiyim..yada 3 faz asenkron motora çamaşır makinesinin pompasını bağlayabilirmiyim?yardım ederseniz çok sevinirim..
link:
http://www.google.com.tr/url?sa=t&r...eKq2X3-G9W1d0Q0lTtI6g&bvm=bv.1355325884,d.d2k

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri