sınır anahtarı

selamlar start butonuma basıp ac motoru ileri yolluyorum. siviç anahtarına çarpıp geriye geliyor. son noktadaki siviçe basıp motorum duracak kumanda devresi varmı acaba . yalnız siviçlerim (com no nc) li siviç ÜÇ ÇIKIŞLI İKİSİDE

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
umarım işine yarar

Not: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

olmadı üstadım devreye start butonuna bastığımda motor ileri gidecek aşağıdaki sivice basınca motor geri dönecek yukarıdaki sivice basınca motor duracak ilk hareket hep ileriye gidecek stopa bastığımda motor duracak

A NOKTASINDAN B NOKTASINA HAREKET
A NIN BAŞINDA SİVİÇ
B NİN BAŞINDA SİVİÇ
STARTA BASTIM MOTOR GİDİYOR A DAN B YE
B YE GELDİ MOTOR GERİ YOLLADI ASİVİCİNE ÇARPTI MOTOR DURDU

SİVİÇLERİMDE MALESEF COM NO NC
BAŞKA SİVİÇ ORAYA GİRMİYOR BUNUNLA İLGİLİ DEVRE ŞEMASI LAZIM

yolladıgım devre tam istediğin gibi çalışıyor starta bastıgında motor yukarı çalışıyor yukarı geldiginde sivic açıyor ve motor geri geliyor.geri geldiğindede aşagı sivici açıyor me motor duruyor...tam olarak açıklar isen istediğin devrenin çalışma şeklini gonderirim sn. hakan son açıklamalarından pek bişiy anlamadım

sn. hakan_atakan,

umarim asagidaki sema isinize yarar.

kolay gelsin...

yolladıgım devre tam istediğin gibi çalışıyor starta bastıgında motor yukarı çalışıyor yukarı geldiginde sivic açıyor ve motor geri geliyor.geri geldiğindede aşagı sivici açıyor me motor duruyor...tam olarak açıklar isen istediğin devrenin çalışma şeklini gonderirim sn. hakan son açıklamalarından pek bişiy anlamadım

sn. canj23,

gondermis oldugunuz sema bana cok tanidik geldi :) baska bir arkadasin bariyer projesi icin gondermistim ben o cizimi. calisma sekli; start butonuna basildiginda bariyer ust seviye sivicine kadar hareket edip duruyor. bu durumda iken start butonuna yeniden basildiginda ise alt seviye sivicine kadar hareket edip duruyor.

kolay gelsin...

evet sizin çizmiş oldugunuz şema dogrudur.sadece kopyala yapıştır yaptım.arkadaşa yardım amacıyla bir sakıncası yoksa

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,200
Son üye
yasaryasar2234

Yeni konular

Geri