Sürücüye akım cektirme yöntemi

ibosch01

Üye
Merhabalar, atölyemde tamirini yaptigim sürücülere basit bir sekilde akım cektirip yükte test yaptirmak istiyorum.0.75 kw dan 75 kw ya kadar sürucüleri denemek istiyorum.bununla ilgili bir fikri veya kullandigi yontemi olan arkadaslarin degerli yorumlarini bekliyorum.

Not:(Abb siemens gibi firmalarin sabit bir 3fazli bobinin icerisine rotoru lineer bir sekilde girdirip cikardikca akimi degistirerek test yaptiklarini duydum,dogrumu degilmi bilmiyorum.)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
3 adet güçlü ayarlı reosta ile yapılabilir
üçgem yada yildiz baglarsin denersin diye düşünüyorum

Yanlış yazmışım.Daha doğrusu değerleri tam okumamışım.O yüzden sildim.Kimse kusuruma bakmasın.

Son düzenleme:
Rezıntansa, kayarlı reosta gibi kullanıp, deverye direnc sokarak ( her üç fazda) olmazmı

Hocam Bu tür yontemler surucu cikisindaki ölcü ve algilama devre elemanlarini bozuyor. 3 ad Seri lamba ile denedik cogu zaman tamir ettigimiz cihazlara zarar vermis
seri lamba fazla akım çekmez cihazınıza zarar vereceğini sanmıyorum

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,246
Kullanıcılar
450,053
Son üye
sinankulfal

Yeni konular

Geri