RT0618 YARDIM LÜTFEN

murat_amil

Üye
SELAMIN ALEYKÜM.

Elimde bi adet oto alarm devresi var arkadaşlar. içerisinde RT0618 adında bi pic tarzı entegre var. Tabi pic olup olmadığından emin değilim ama o alarm sesi kodlandığına göre picdir diye düşündüm. benim sorum şu , ben bunun içerisindeki ALARM sesini silerek yerine " POLİS SİRENİ VEYA İSTEDİĞİM Bİ MELODİYİ " Koyabilirmiyim. Eğer mümkünse böyle bişey nasıl yaparım neleri değişmem gerekiyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler
11292761_10205962621479195_1437605959_n.jpg

Entegrenin datasheet sayfası aşağıdaki linktedir.

http://www.promelec.ru/pdf/RT0618.pdf

Gördüğüm kadarıyla entegre programlanabilir değil sadece içerisindeki 6 farklı melodiyi çalabilen bir entegre. Ekleme çıkartma yapamazsınız. Bu 6 taneden birini seçebilirsiniz. Belki bu 6 adedin içinde istediğiniz olabilir onu bilemiyorum.

Eğer bu devre sadece tek ses veriyor ise linkini verdiğim datasheet sayfasındaki seçilebilir olan şemaya göre modifiye edip diğer farklı sesleri dinleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Öncelikle Yorumunuz İçin Teşekkür Ederim. Peki sorumu şöyle değiştireyim. Eğer bu programlanabilir değilse bana Polis Siren Devresi Hakkında YArdımcı olabılırmısınız bilginiz varsa. Tek Melodili veya Çoklu Melodili. Örnek Video Atıyorum. Belki Size bi fikir verebilir.

Merhabalar..

Piyuasada bir çok polis sireni devresi şeması v.s. mevcut. Şu an videoyu açamıyorum ancak tahmin edebiliyorum. arama motoruna polis sireni devresi diye aratsanız bir çok uygulama çıkacaktır.

Eğer vaktim olursa daha sonra bakabilirim. Ancak bu tür siren çakar v.s. nin yasak olduğunu belirtmek isterim. Sorumluluk her halukarda size aittir.

Evet Biliyorum siren devreleri yasak lakin Emniyette 1. Dereceden Akraban varsa bu yasaklar kalkıyor :) Yorumunuz İçin teşekkürler. evet dediğiniz gibi arattırdım arama motorundan. Lakin pek anlamadım , bazıları PİC koymuş Bazıları 555 biraz kafam karıştı. Hazır devreye firmalar 200-300 arası istiyor. ben bu devreyi 20 - 30 liraya yapacağıma inanıyorum. o yüzden böyle azimliyim bu konuda diyebilirim :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri