rg3-12c?

arkadaşlar bir kompazasyon panosu kurdum ve rölesi rg3-12c ve ben rölede 10.programı ayarladım birde cosQ farkını 0.988 olarak ayarladım.röleye başka bir ayar yapmadım acaba dogrumu yaptım ? başka yapmam gereken bir işlem varmıydı bilgilendiriseniz sevinirim şimdiden tşk ederim..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kondansator,akım trafon vs uygun ise auto step yapıp rolenın kondansatorlerı doğru olarak algıladıgını gormen yeterlı:)

herşey uygun ben dedigim gibi yaptım dogrumu acaba bu şekildede olurmu?

Eğer tesisinizin reaktif ceza sınırları %20-15 ise endüktif için cos fi değeri min. 0,981 ve kapasitif için min. 0,989 olmalıdır.

Set ettiğiniz Cos fi değeri endüktif için ise problem olmayacaktır.

tesisin çektigi güç 30 kw ?ceza sınırı kaçtır bizde acaba? birde rölede 10.programı seçtim ve cos 0.988 yaptım bakşa bir işlem yapmadım!! başka yapmam gereken bir işlem varmı acaba rölede yardımcı olurmusunu?

Ayrıca devreye alıp-çıkarma süreleri Entes rölede fabrika ayarı olarak 10sn dir.BU değer tesisteki yüklerin hız karakteristikleri baz alınarak,gerekli durumlarda ayarlanmalıdır.

100/5 akım trafosu kaç oran girmem gerekiyor ?

arkadaşlar bir kompazasyon panosu kurdum ve rölesi rg3-12c ve ben rölede 10.programı ayarladım birde cosQ farkını 0.988 olarak ayarladım.röleye başka bir ayar yapmadım acaba dogrumu yaptım ? başka yapmam gereken bir işlem varmıydı bilgilendiriseniz sevinirim şimdiden tşk ederim..

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar size yardım edebilir...
Ama ben etmem...

Neden mi ?
Çünkü siz elinizdeki kullanma klavuzunu dahi okumak zahmetinde bulunmuyorsunuz...
Deseniz ki "şunu şunu yaptım, ama burada takıldım işin içinden çıkamadım" tüm bildiklerimi anlatırım...
Ama siz daha kullanma dökümanını bile okumamışsınız... Okumuş olsaydınız, bu biçimde soru sormazdınız.
Yapmayın arkadaşlar...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri