Rezistans ısı yalıtımı

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Resimdeki rezistansın dışına ısı yalıtımı yapmamız gerekiyor. Rezistans 200-250 derecelik sıcaklıklarda çalışıyor. Bu ısılara dayanabilecek nasıl bir yatılım yapabilirim ?

Şimdiden teşekkür ederim.

* Rezistans dış çapı 18 mm uzunluğu 40 mm

IMG-20170307-WA0006.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Taş yünü yüksek sıcaklıklarda kullanılan bir malzememedir. İşinizi görebilir.

Direkt dışına mı saracaksınız? Nereyi ısıtıyor?

Saygılar.....

Taş yünü yüksek sıcaklıklarda kullanılan bir malzememedir. İşinizi görebilir.

Direkt dışına mı saracaksınız? Nereyi ısıtıyor?

Saygılar.....
İçinden kalıp yolluğu geçiyor. Enjeksiyon kalıp yolluğu geçiyor. Evet dış kısmınıda yalıtım malzemesi ile kaplamayı düşünüyorum.

Taş yünü 700 C derecelere dayanır. Bir miktar taş yünü ile sarabilirsiniz. Üzerini kaplayacaksanız taş yününü sıkıştırmayınız.

Kısaca ve dilim döndüğünce ,

Taş yünü bilindiği üzere yapısı lifli yani pamuk gibi bir yapıya sahiptir. Lifler arasında boşluklar vardır. Bu boşluklar olduğu sürece ısıl izolasyon görevi görür. Eğer taş yününü izole edeceğiniz yere sarıp sıkı sıkıya üzerini örnek veriyorum telle yada başka bir şekilde sararsanız bu hava boşlukları azalarak doku sıkılaşacaktır. Buda ısıl izolasyon özelliğini zayıflatacaktır.

İçinden kalıp yolluğu geçiyor. Enjeksiyon kalıp yolluğu geçiyor. Evet dış kısmınıda yalıtım malzemesi ile kaplamayı düşünüyorum.

Rezistansa zarar vermeyecek şekilde dıştan sıkma yapıp yolluğa giden boruya rezistansın direkt temas gerekir. Hava boşluğu kalırsa ısı transfer hızı azalır. Lokal sıcaklık değişimleri fazla olur.

Saygılar....

Rezistansa zarar vermeyecek şekilde dıştan sıkma yapıp yolluğa giden boruya rezistansın direkt temas gerekir. Hava boşluğu kalırsa ısı transfer hızı azalır. Lokal sıcaklık değişimleri fazla olur.

Saygılar....
Yolluk rezistansın deliğinden sıfır boşlukla geçiyor. O yüzde o kısımda sıkıntı yok diye düşünüyorum. Tek takıldığımız yer dış tarafına nasıl bir yalıtım yapmalıyız. Aspes bezi falan var ama doğru olur mu bilmiyorum.

Peki bu rezistansin kontrolu nasil olacak. Sicaklik kontrolu uygulamaniz varmi?

Eger bu rezistansin disini izole ederseniz ve içinden gecen akiskan durursa rezistans isiyi disari atamaz. Buda rezistansin kisa surede arizalanmasina neden olur.

Rezistans orjinal uygulamada nasildi? Izolelimiydi?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,228
Kullanıcılar
450,018
Son üye
nuranselimov93

Yeni konular

Geri