Reaktif Oranı

3 fazlı entes rölede aktif kullanım azaldığında reaktif oranı fazla gidiyor ne yapmalıyım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
3 fazlı entes rölede aktif kullanım azaldığında reaktif oranı fazla gidiyor ne yapmalıyım

Aktif oran azaldığında derken, işletmenizin aktif tüketimindeki azalma olarak algılıyorum. Böyle bir durumda endüktif reaktifin fazla olmasının farklı sebepleri olabilir. En büyük ihtimal;

* Kondansatör güç seçimlerinden kaynaklanabilir. Aktif tüketim düşük olduğunda bu gücü kompanze edecek, küçük güçte kondansatör olmayabilir. Kondansatör gücü büyük geliyor olabilir.

Tüm kondansatörlerinizi, röleniz görebiliyor mu, düşük aktif tüketim için, rölenin alabileceği kondansatör gücünü de göz önünde bulundurarak kompanzasyon sistemini tasarlayınız.

Eğer aktif kullanımınız azaldıysa bu durumda sistemde ister istemez indüktifiniz artacaktır yada kapasitife girersiniz eğer geçici bir süre bu durum sürecekse sadece bir taraftan ceza ödersiniz aktif bedeliniz düşük olacağından cezanızda fazla olmayacaktır.onun dışında sisteminde sabit kandansatör varsa onu devereye alabilirsin yada küçük değerli kandansatör kleyebilirsin.

teşekkür ediyorum ilginize.aktif gücümüz 10 gün süreyle azaldı 10 gün sonra normale dönecek ama 3 fazlı entes rölede yapmam gereken ayar nedir normale dönene kadar

teşekkür ediyorum ilginize.aktif gücümüz 10 gün süreyle azaldı 10 gün sonra normale dönecek ama 3 fazlı entes rölede yapmam gereken ayar nedir normale dönene kadar

Artan endüktif reaktif oran ise, bu durum sadece 10 gün süre ile olacaksa, sabit kondansatör bağlayıp, hiç sisteminize dokunmadan bu sorunu çözebilirsiniz.

Normal şartlarda kompanzasyon sisteminiz iyi ise ve 10 gün sonra da normale döneceksiniz, hiç sisteminizle oynamayın derim. Ekleyeceğiniz sabit kondansatörün güç semininde dikatli olunuz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,457
Kullanıcılar
450,400
Son üye
ufuki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri