proteus pic simulasyon

calyon

Üye
proteusta pic i çalıstırırken yüksek frekanslarda sapıtıyor galiba 10khz 20kz çıkış alırkan tam gözlemleyemiyorum acaba yeni versiyonlarında bu sorun varmı yada başka program önerecek olan..şimdiden teşekkür ederim yardımcı olacaklara

Bende 7 segment display tarama yaparken sorunla karşılaşmıştım, direnç kullanıyorsanız dirençlere çift tıklatıp digital seçeneğini seçmelisiniz diye öneride bulunulmuştu picproje.com daki bir yazıda, ayrıca animasyon ayarlarında time step i küçültmenin faydalı olacağından bahsediyorlardı. Bende konunun üstüne pek gitmedim sonuçta isis simulasyon ne kadar gerçeğinin yerini tutacak en iyisi devreyi kurup denemek bende bir iki isiste deneyip devreyi kuruyorum. Bu arada problem çıkaran devreniz olursa paylaşın bakalım, asm ile yazılmışsa program kısmınada bakabilirim, yoksa sadece donanımsal incelerim. Bir gözlem daha aktarayım aynı frekansı üretecek iki program yazıyorum birini döngü ile birdiğerini kesme isteği ile, kesme isteği ile yazılan program cpu load olarak daha az işlemciyi yoruyor ve daha iyi sonuç veriyor isiste.

Forum istatistikleri

Konular
128,319
Kullanıcılar
450,156
Son üye
oguz24

Yeni konular

Geri