proteus 7.2 ile çizilmiş pcb yi 6.9 ile açabilirmiyim?

kruvazor1

Üye
proteus 7.2 ile çizilmiş pcb yi 6.9 ile nasıl acarım?

7,2 ile çizilmiş pcb 6,9 ile acamazsın versiyon yükseltmen lazım 7,2 veya 7,3 gibi versiyonlar kurman gerekli nette arama yaparsan mevcut

File/export section/isim ver kaydet.
.sec uzantılı bir dosya kaydeder(dosya uzantıları aktif ise görürsün).
Yolladığın dosyalara bunuda ilave et.
Alt versiyonlar kullanırken :
File/import section - yollanan .sec uzantılı dosyayı seç , açılır.

Yeni versiyonların alt versiyonu açarken sorun olmaması için kurulumda 3. ya da 4. sayfada kutucuklar olur , en alttaki conver old .. kutusunu işaretleyin....

sn.musalim

7,2 cizilmiş pcb 6,9da acılmazki nasıl kaydetsin versiyon hatası verir

Bu durumu bilenler ve son son versiyon kullanan ama paylaşan kişiler genelde .sec dosyalarıda eklerler.Kimbilir belki arkadaşın dosyasında vardır , ya da arkadaşındadır aslı ve rica eder o da yollar.:rolleyes:

Mesela ben 7.5 sp3 uzun zamandır kullanıyorum ama piyasa küreğini yeni buldu.Bu durumu göz önünde bulundurduğum için .sec dosyalarınıda ekliyorum.
Okullarda hala çok eski versiyonlar kullanılıyor ve özellikle bu zamanlarda ödev istekleri artar...

Library ve model dosyalari, version yukseldikce zenginlesmekte ve geriye donuk olarak(once ki versionlarda bulunmadigi icin) uyum sorunu cikarmaktadir. Section olarak yapilan kayitlarda; design icinde bulunan komponentlerin model ve lib dosyalarinin da eklenmesi ve eski version icinde ilgili yerlere kopyalanmasi bu sorunu genelde cozmektedir.

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri