Proje Okuma

T.M.Ş NERELERDE KULLANILIR

• PROJE OKUMA YÖNTEMLERİ

Oy: 0 0.0%
  • AG VE OG KABLO KESİTLERİ

Oy: 1 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket kapatılmış .
Arkadaşlar elektirk projesi okumasını tam olrak bilimiyorum iyi proje okuyucusu olabılmek için ne yapmalıyım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
AG olarak bakarsak tavsiyeleriniz neler ? Ben de bu konuda yardım almak istiyorum
Saygılarımla

AG olarak bakarsak tavsiyeleriniz neler ? Ben de bu konuda yardım almak istiyorum
Saygılarımla
İç tesisleri ve proje hazırlama yönetmeliklerini okuyup önemli kısımları not alın. Daha sonra onaylı uygulama projelerini inceleyin. Kafanıza takılan hususları sorabilirsiniz.

üç aydır proje bakmıyorum ama yanlış hatırlamıyorsam;
bir priz linyesinde en fazla 7, bir lamba linyesinde en fazla 9 bağlantı yapılıyordu. (rakamlarda problem varsa lütfen düzeltin)
Bulaşık, Çamaşır makinası ve Fırın için ayrı ayrı tek linyeler çekilmesi gerekiyor.
bundan başa mesela yüklenme cetveli ile proje doğrumu ?
bağlantılarda problem varmı ?
bazen priz linyesi ile lamba linyesini karıştırıyorlar veya hatalı bağlantılar yapıyorlar. böyle durumlarda ben düzeltiriyordum.

hesaplara bakıyodum. yükleme cetvelinde rakam veya diversteli hesaba göre mi yapılmış.
1, 2, 3 faz hangisi kullanılmış ise hesaplardaki kısa kodumuz olan (formülün sade hali) : 0.074 - 0.056 - 0.0124 rakamları doğru kullanılmışmı ?
ben fazla ayrıntılı bakmıyordum aslında önemli hususlara bakıyordum geri kalanına mühendis bey bakıyordu.

birde apartmanlarda enerji odası hususu var oda önemli onuda öğrenmeni tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,221
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri