Profibus üzerinden analog transfer

ta2mix

Üye
Bu resimdeki sistemi yapmaya başlıyacağım ama soru işareti koyduğum yere ne kullanmalıyım ki daha ucuza mal olsun ET200M VE SM331 gibimi? yoksa başka ucuz alternatifler varmı. WİCC ile havuzları ve bir iki DI bit takip edicem

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ET200M kullanmalısın ve her ET200 e gerekli DI/DO kartı ve analog kartını eklemelisin. SM331 8 analog girişli olması lazım, sen 2 adet kf01 veya kf02 kullan. PT100 için kf02 serisi daha uygun olur, hem 0-10v hem 4-20 hemde pt100 kullanabilirsin aynı karta.
Wincc içinde zaten 313c-2dp de 2 port olmalı birini pc ye bağlarsın ama pc ye cp kartı takmalısın, yada plc ye bir ethernet karı takmalısın ve pc ye direk rj45 den bağlarsın...

Beckhoff,Vipa,Phoenix contact,Wago... kullanabilirsin.Yalnız 200 metrenin üstündeki mesafeler için 1.5 Mbps kullanamazsın.Bu uygulamada Fiber optik kullanmanı öneririm. Ya da 500 kbps de star topology uygulayabilirsin.

Sn HansAndersen elimde bana çalışır şekilde teslim teslim edilen sistem 315c-2dp 313c-2dp 314 s7200 ler et200m ler profibus la bağlı ve alacağım sistemin bunlarla yedekli çalışmasını istiyorum yani ek yedekler almak istemiyorum. Yoksa siemens in ölü soyucu zihniyetinden bende memnun değilim. transfer edeceğim bilgiler için 19200 bile yeterli
toplam 25 ptc 5 adet level radar okunup wincc de hem görsel izleyip hemde veri tabanı bilgisi oluşturmayı düşünüyorum. Belki ilerde tulumbalarda adam bile çalıştırmayacagım tabiki bunun için sisteme borulardaki akış bilgisinide eklemem lazım. o mali sebeplerden zamanla olacak teşekkür ederim.
montomar a da teşekkürler

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,576
Kullanıcılar
450,580
Son üye
atacan.yucel

Yeni konular

Geri