Priz İçin Yardım

Merhaba,

Buattan ekstra priz hattı oluşturmak için kablo çektim fakat prizler çalıştığı halde aydinlatma bağlantısını yapamadim.Nerede hata yapiyorum.Buat resimdeki gibi
20160319_154456.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Üstte lambaya giden tek olan sarı kabloya nötr ver.asagi anahtara inen tek Sarıya faz ver tamam.

yalniz üstten gelen üçlü kablodaki 1.5 mavi toprakmi lamba fazimi?
Buatta topraklama yok gibi duruyor

Arkadaşlar merhaba size bir sorum olacak. Şimdi odaya priz takacağım fakat buat tan kablo çekmem gerekti buatın içinde 4 adet kablo var. 3 Kırmızı 1 Kahverengi. 2 kırmızı bir delikten 1 kırmızı ve 1 kahverengide diğer delikten geliyor. Benim sorunum şurda bana lazım olan faz,nötr,toprak kablolarını nasıl ayırt edeceğim?
öncelikle kak rolesi bağla veya bağlattır. az birşey anlıyorsan kontrol kalemiyle fazı bul. seri lambanın bir ucunu faza diğerinide sırasıyla diğer uçlara değdir role hangisinde atıyorsa toprak odur hiç birisinde atmıyorsa topraklama yok veya çalışmıyordur slm

öncelikle kak rolesi bağla veya bağlattır. az birşey anlıyorsan kontrol kalemiyle fazı bul. seri lambanın bir ucunu faza diğerinide sırasıyla diğer uçlara değdir role hangisinde atıyorsa toprak odur hiç birisinde atmıyorsa topraklama yok veya çalışmıyordur slm

Ustam diğer prizlerede topraklama vermemisler büyük ihtimal gelen 1.5 lamba fazı burdan öyle duruyor.
Saygılar

Kabloları bağladım , oldu . Teşekkürler.Evet topraklama yok sanırım.Güç gerektiren bir alet takılı değil( klima isitici vs) . Bu şekilde sıkıntı yaratır mi acaba?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri