Power Supply Sorunu

herostyle

Üye
merhaba Arkadaşlar

arkadaşlar benim PSU da 350 wattlık güç kaynağım var. fakat geçen birden
Psudan pat pat ses cıkıp kıvılcım attı ve yanık kokusu sardı. hemen elektriği kestim. Ama tekrardan pc acmaya kalkınca acıldı ve sorunsuz kullandım.. bu olay 2 kere tekrar etti. bende bilgisayarı kapattım. Yanlız bilgisayar açıkken olmuyor. bilgisayarı kapattım ve pat,pat cıvılcım cıktı haliyle fiş takılıydı.

arkadaşlar bilgisayarın diğer parçalarınnın yanmasından korkuyorum. yardımlarınızı bekliyorum.

şimdiden teşekkürler.

bilgisayarının diğer parçaları zarar görse acılmaz güç kaynağında sorun vardır yenisini al tak 25tl bişey saten

güç kaynağına giren dişi fişin ağzı bol olabilir. başka bir kablo tak dene

Birde her 350watt'lık güç kaynağına güvenme iyi markaları seçmeye çalış. Bende 600w'lık almıştım gerçek değeri 350w çıktı

O güç kaynağını hemen değiştirmeni tavsiye ederim.

2. eli 5-15 TL arası olan bir parça için 300 TL lik masraf çıkarmaya gerek yok bence.

En azından böyle bir riske değmez.

Kolay gelsin.

bu olayın 2 kere tekrar etmesi nedeniyle , en sağlıklısı güç kaynağını değiştirmen , eğer dediğim gibi değiştirmeye karar verirsende 500wattlık bi güç kaynağı almanı tavsiye ederim ne bilim ilerde ekran kartını filan yükseltmeye karar verirsen sağlıklı bi sisteme sahip olursun :) kolay gelsin ...

Güvenilir markalardan iyi bir güç kaynağı almak lazım. teşekkürler.

çıkan patlama sesleri söketlerdeki gevşemeler nedeniyle aradaki ark nedeniyle oluyor bağlantı soketlerini kontrol edip sıkılaştırın

Bu gibi durumlarda genelde power suplay arızalanır. Diğer ekipmlanlara zarar vermez. Yeni bir powe suplay satın al ve tak Pc normal çalışacaktır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri