PLC ve Otmasayon Çalışma masası

ubahcivan

Üye
Herkeze merhaba.
Sizlerin fikirleriniz almak istiyorum. Şu soruyu cevaplamanızı istiyorum
"Siz bir PLC ve otomasyon Çalışma masası yapsanız, bu masada ne olmasını isterdiniz."
Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Hangi PLC'yi öğreneceksem ona ait 1 CPU, 1 Digital input, 1 Digital output, 1 Analog input, 1 Analog output olmak üzere min. bunlar, mümkünse ilave olarak haberleşme kartları, axis kartı, remote i/o ve bir de küçük HMI.

Bu çalışma panomun ilk versiyonuydu,bunda öğrenmeye başlamıştım PLC yi,yapacağım çalışma için istediğim modülü ekleyip çıkarıyordum

Hangi PLC'yi öğreneceksem ona ait 1 CPU, 1 Digital input, 1 Digital output, 1 Analog input, 1 Analog output olmak üzere min. bunlar, mümkünse ilave olarak haberleşme kartları, axis kartı, remote i/o ve bir de küçük HMI.

ilaveten bir adet bilgisayar. :rolleyes:

arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim. ayrıca resim gönderen arkadaşa ayrıca teşekürler.

Bu çalışma panomun ilk versiyonuydu,bunda öğrenmeye başlamıştım PLC yi,yapacağım çalışma için istediğim modülü ekleyip çıkarıyordum

Husso kardeşim çalışmanız gerçekten çok güzel olmuş ta, PLC masasının önündeki tuzluk ne iş? Çözemedim :):):)

Husso kardeşim çalışmanız gerçekten çok güzel olmuş ta, PLC masasının önündeki tuzluk ne iş? Çözemedim
:) evet bende farkındayım ne alaka diyor insan,sizde izmir lisiniz iyi bilirsiniz,sabah kahvaltısında boyozun yanında ne gider ''yumurta'',ee yumurtayıda tuzlamak lazım tabi yerken,ne biliim arada kaynamış işte tuzluk..:)

Plc+analoh gırıs cıkıs moduller + op panel + hız kontrol unıtesı .. Imkan varsa servo motor grubu olabilir mesela

Tuzluk harika imiş. Bu arada resim paylaşımı güzel olmuş.

Forum istatistikleri

Konular
128,432
Kullanıcılar
450,355
Son üye
ozguleyildiz

Yeni konular

Geri