Plc otomasyon konusunda yardım

rohan09

Üye
Merhabalar plc otomasyon işinde yeni sayılırım bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa memnun olurum. Teşekkür ederim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Siemens microwin ile açabilirsiniz.

Merhaba üstad bu alanda yani plc programlama alanında yeniyim meslekte ise çok uzun zamandır varım. Gördüğüm kadarıyla yeni olanlara bi el uzatmak çoğunun hoşuna gitmiyor(sizden bahsetmiyorum) bi küçümseme bi alay etme modu var. Bir şeyler öğrenmek ve uygulamak istiyorum ve bana yardımcı olabilecek bir dost arıyorum. Sizinde fikrinizi almak isterim
Laddede yazdığım bir iki program var bunları size göndersem bi kontrol eder misiniz? Birde ladderi ve inceliklerini anlatan bir kitap tavsiyeniz olur mu?

Arkadaşım, ne yazıkki, PLC ile çok geç tanışdım. Size arşivimde olan bazı nottlardan göbderıyorum. Umarım işinize yarar.

Ekli dosyalar

• Ileri Seviye PLC Seminer Notlari_2005_1_4.pdf
    649.8 KB · Görüntüleme: 14
  • Ileri Seviye PLC Seminer Notlari_2005_2_4.pdf
    194.2 KB · Görüntüleme: 9
  • Ileri Seviye PLC Seminer Notlari_2005_3_4.pdf
    832 KB · Görüntüleme: 10
  • Ileri Seviye PLC Seminer Notlari_2005_4_4.pdf
    164.9 KB · Görüntüleme: 8
  • Q_serisi_EGITIM.pdf
    3.9 MB · Görüntüleme: 10
  • Beğen
Tepkiler: huh
Bunlarda, başka yardımcı notlar..

Ekli dosyalar

• SE_E__T_M_.PPT
    854 KB · Görüntüleme: 6
  • PLC__EG_T_M__PR_NT.PPT
    531 KB · Görüntüleme: 6
  • PLC TANITIMI.pdf
    3.4 MB · Görüntüleme: 5
  • PLC Nedir _ Plc Ne İşe Yarar _.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 6
  • SE_E__T_M__YAZICI.PPT
    658.5 KB · Görüntüleme: 5
  • Beğen
Tepkiler: huh
Kendi yazdığınız herhangi bir kodu önce kendiniz kontrol etmelisiniz, bunun yöntemide simulasyon araçlarını kullanmak ve bol bol internetteki örnekleri incelemek, tekrar çözmek, youtube veya diğer kanallardan bilgi edinmektir.
Oyunun kurallarını bilmiyorsanız önce oyunun kurallarını öğrenmelisiniz sonra herkesten iyi oynamayı.

Kendi yazdığınız herhangi bir kodu önce kendiniz kontrol etmelisiniz, bunun yöntemide simulasyon araçlarını kullanmak ve bol bol internetteki örnekleri incelemek, tekrar çözmek, youtube veya diğer kanallardan bilgi edinmektir.
Oyunun kurallarını bilmiyorsanız önce oyunun kurallarını öğrenmelisiniz sonra herkesten iyi oynamayı.
Size ne cevap yazayım bilemedim. Ama yazdıklarınıza bakarak şunu diyebilirim bu sektörde biri diğerini tehdit yada elinden işini alabilecek bir engel olarak görüyor. Sonradan kazanılmış yeteneklerin kişiye doğuştan verilmiş yetenekler olarak görülmesi de işin ayrı bir ironisi 55 yaşındayım 42 senedir bu mesleğin içindeyim yanınmdan nice insanlar geldi geçti hiçbirine git internetten bak yada ingilizce öğren demedim. Elimden geldiğince bilgim dahilinde yardımcı oldum yapamadıkları zaman azarlamadım neden yapamadığını görmesini sağladım. Ama sonuçta geldiğimiz nokta bu. Yazdıklarınızı yazmasaydınız bile zaten o dediklerinizi yapıyorum. Allaha şükür ingilizceyi de konuşup yazabiliyorum. Ben İnsanların tavırlarına şaşırdım bilgide kıskançlık ego olmaz bilgi paylaştıkça gelişir ve güzelleşir. Neyse yorumunuz için teşekkür ederim hoşçakalın

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri