PLC mi bağlayamıyorum ip sorunu

FarukEmin

Üye
s71200 model plcmin ip adresini bilmiyorum ve bağlantı kuramıyorum yardımcı olur musunuz?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
TIA Portal'ı açtıktan sonra hardware kısmına giriş yapın, sonrasında online tuşuna basıp online olmaya çalışın, otomatik IP ile de kalırsanız diagnostic sayfasına atabilir sizi, oradan erişim sağlama olasılığınız yüksek.

kabloda sorun yaşıyor olabilir miyim yeniyim tam bilmiyorum internet bağlantısı yaptığım kabloyla bağladım
-------------------
anlık konuşabilir miyiz skype vb. şuan çok acil yardıma ihtiyacım var

İnternet'e bağlandığın kablo ile bağlanabilirsin, sorun yaşamıyorsan bağlantıda da sorun yaşamaman gerekli. Evde olsaydım temviewer ile bağlanabilirdik ama şu anda tam anlamıyla yardımcı olamayacağım.

peki plcmin ip adresini nasıl öğrenebilirim? içinde kendine ait bir ip adresi varsanırım

Simatic Manager'ı açtığınız zaman Sol üst tarafta dosya aç ikonunun yanında Acessible Nodes Simgesi var(üzerinde küçük i harfi bulunan turkuaz kutucuklu sembol) ona kablo takılı iken tıkladığın zaman bağlı olan tüm noktaları gösteriyor olacak. Pc'nin IP si otomatik olması gerekebilir, bu konuya dikkat etmelisin!

teamviewer ile ne zaman bağlantı kurabiliriz?

Akşam 20:00 den sonra olabilir mi? Sorun hal oldu mu?

Hayır sorunum devam ediyor çıldırmak üzereyim Teamviewer ile yardımcı olabilecekseniz 8 den sonra müsaitim evet

Sayın FarukEmin,
PLCnin ip adresini öğrenmek için iki yolunuz var. ilki TIA portalın sol kısmında bulunan project tree kısmında "Online Access" bölümü var. buradan bağlantı kurduğunuz ağ bağdaştırıcısını seçin ve "Update accessible devices" kısmını tıklayın. ağ bağlantısı üzerindeki bütün ürünleri bulacaktır ve ürünler IP adresleri ile görüntülenecektir.
Aynı işlemi tool bar üzerindeki "Accessible devices" üzerinden de yapabilirsiniz.
Ekteki resimde iki kısmıda işaretlemiş olarak bulabilirsiniz.
Adsız.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,357
Kullanıcılar
450,217
Son üye
hshshjsjsh

Yeni konular

Geri