PIC'e yeni başlayanlar için

opethian

Üye
Öncelikle merhabalar, aranıza yeni katıldım elektrik-elektronik mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. PIC programlamaya ilgim arttı bunun üstüne JAL ile PIC programlama diye bir kitap aldım. Fakat bu programın derleyicisinde sıkıntı var gibi geldi. Sizden tavsiye alabilir miyim JAL dışında neleri ve hangi programları önerirsiniz (simülasyon vs) ? Teşekkürler.

S.A.
Program CCS C
Kitap CCS C ile pic programlama ( Serdar ÇİÇEK)
Similayon için Proteus (ISIS, ARES)

Ben CCS C derim neden diyecekseniz çok popüler, kullanımı zor değil, Serdar CİCEK gibi çok sağlam kaynağı var.
Ben şahsen bu ise Proton basic ile başladım ve bir turlu kendimi gelistiremedim ve ccs c ye başladım.

ben yeni başladım, temel seviye assembly bilgim olmasına rağmen kullanıcı diline yatkınlığı ve kullanım kolaylığı açısından ccs c ile başladım, serdar çiçek'in kitabını ve pusula-bilimsel akademinin kitabını kullanıyorum bir nebze daha detaylı serdar çiçeğin kitabı, uygulama açısından isis-proteus. birde deka v5 uygulama kartı aldım şuan için yazılım kısmı sorun değil ama uygulama yapmak için malzeme bilgim yeterli değil onu da uğraştıkça öğreniyorum. ccs c seçmemdeki bir diğer sebepte daha fazla türkçe kaynak ve uygulama bulabilirim diyeydi. nacizane tavsiyem öğrenmek istiyorsan bir detaylı proje belirle ve adım adım uğraş, zaten karşına çıkan zorluklarla karşılaştıkça çözüm için araştırıyor araştırırken farklı şeyler merak edip öğreniyorsun. umarım benim gibi laboratuvar imkanı olmayan bir üni.de değilsindir de hiç değilse ordaki imkanlardan faydalanabilirsin...

Öncelikle merhabalar, aranıza yeni katıldım elektrik-elektronik mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. PIC programlamaya ilgim arttı bunun üstüne JAL ile PIC programlama diye bir kitap aldım. Fakat bu programın derleyicisinde sıkıntı var gibi geldi. Sizden tavsiye alabilir miyim JAL dışında neleri ve hangi programları önerirsiniz (simülasyon vs) ? Teşekkürler.

Flowcode ile görsel olarak picleri çok kolay programlar ve simüle edebilirsiniz.
http://www.mcu-turkey.com/mikrodeneyleticileri-gorsel-programlama-1/

Ayrıca PARSİC ile dijital kapıları kullanarak picleri görsel olarak programlayıp simüle edebilirsiniz.

jal kadar pratik ve aynı zamanda üst seviyeli bir dil yok bence kardeşim. jal'da compile>options bölümünden library ve editör bölümünü doğru seçebilirsen derlemede problem yaşamazsın eğer gerek kalırsa fotoğrafla anlatabilirim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri