Pic simülasyon problemi

kondasatör ler diziniiçinde ise al. 22p ise başka mana taşımaz bence.

tmm ozamn şimdi neden olmadı..bi ayarı var ama nasıl ?? Olmadı dediğim simulasyon çalışıyo fakat led yanmıyo.. buda yazdığım kod..

;============
LIST P=16F84A
INCLUDE "P16F84A.INC"
BSF h'83',5
CLRF h'86'
BCF h'83',5
BSF h'06',0
DONGU
GOTO DONGU

END

ya kod da sorun yok yazım doğru,
şu ledin volt ayarlarına tekrar girermisin? 5volta ayarla, 2.olarak vdd nin 5 volt olduğuna emin ol,3.olarak cristal ösilatmörün değerini gir 4mhz. benim elimden gelen bu engin kardeş, çalışması lazım çalışmıyor ise bir proğramın bir üst versiyonunu indir. belki ayarlaman gereken ayarlamalar bir üst versiyonda hazırdır,,, hayırlı geceler

saolasın kardeş uraşıyım biraz iyi geceler..

birde bu kaydettiğin devrenin uzantısında google den dosya ara . karşına yüzlerce uygulama çıkacaktır.
o uygulamalardan yardım alabilirsin. ben 100 e yakın uygulama var mailini yaz sana göndereyim

yanlız sende osilatör devresi niye yok?

İsiste kristal bağlamadan da çalışır, mcu'ya tıklayıp oscillator clock freq. kısmına kullanmak istediğiniz değeri yazmanız yeterlidir.

@engin0808, yukarıdaki mesajlarından birinde bad product key hatası vermiş olduğunu söylemiştim,pic16.dll dosyası bu sebeple çalıştırılamıyor, bu şekilde pic16 serisi simülasyonu yapamazsın, netten çalışan bir versiyon bulup denemelisin.

Ayrıca test edilmesi için defalarca kaynak kodlarını yazmışsın, bunun yerine hex dosyasını yüklesen daha faydalı olabilir, şahsen benim kodunu derlemeye ayırabileceğim vaktim yazık ki yok, zaten makinemde asm derleyecek yazılım da şu an yok.
Bu tür problemler konusunda yardım almak için tüm proje dosyalarınızı rar'layıp bir yere yükler, linkini paylaşırsanız insanların inceleyip hatayı saptamaları daha kolay olur.

ve ya engin kardeş boyutu biraz büyük şimdi sıkıştırıp indirme linkini buraya yazacağım 5 dk

100 e yakın uygulama var, uygulamalardaki devreler ve elaman değerleri sana yardımcı olacaktır.
azmine de hayran kaldık, helal olsun, Allah zihin açıklığı versin. s.a

tyildizak dediğiniz doğru rarşeklinde yüklesem inceleyip cevam vermeniz daha kolay olur ancak demo sürümünü kullandığım için projemi kayıt edemiyorum..ama en kısa zamanda tam sürümünü edinicem.. bir şeyi eklemek istiyorum MCLR kısmına bir DC akımı bağladım ve arasına voltmetre koydum ancak 0 değerini gösteriyo buda demek oluyoki MCLR akım çekmiyo yani topraklama eksik gibi gözüküyo

tmm beklerim yeterki öğreniyim şu işi..projemi kaydedemiyorum ama isterseniz video ekleyebilirim..

ya en sıkıcı dediğim Assemnly komutları fln 1-2 güne örendim..En zevkli ve kolay dediğim isis kısmını bi türlü yapamıyorum.. bu arada makine müh. 1. sınıfta okuyorum..bu bilgiler çok işime yarıyacak onun için biraz aceleci ve heycanlıyım :D kafamda bazı projeler var ama daha led yakamadım :(

tyildizak dediğiniz doğru rarşeklinde yüklesem inceleyip cevam vermeniz daha kolay olur ancak demo sürümünü kullandığım için projemi kayıt edemiyorum..ama en kısa zamanda tam sürümünü edinicem.. bir şeyi eklemek istiyorum MCLR kısmına bir DC akımı bağladım ve arasına voltmetre koydum ancak 0 değerini gösteriyo buda demek oluyoki MCLR akım çekmiyo yani topraklama eksik gibi gözüküyo

Akım çekmesi gerekmiyor. Yanlış detaylara takılmayın. Çalışan bir proteus bulun, kodlarınız çalışacaktır.

süper bi kaynak saolasın fetihnesi :D ancak demo versiyon proje açmıyo isiste...tam versiyonu edinmem lazım...

arkadaşlar sonunda yaptım hepiniz sağolun bi üst sürümü işi halletti :D şimdi uygulama geliştirme zamanı..yararlı bişeyler yaparsam paylaşırım herkeze iyi geceler....

neden sürekli mesajlarım birleştiriliyo ????

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,368
Kullanıcılar
450,242
Son üye
Zaleucus

Yeni konular

Geri