Pic simülasyon problemi

engin0808

Üye
HEX dosyası sorunsuz oluşuyo ama isisde simulasyon olmuyo..aşağıda kodlar var nerede yanlış yapıyorum???? sadece 2 nolu led yanıcak..(Mhz 4 yaptım)

Kod:
          P=16F84
          INCLUDE   "P16F84.INC"

CLRF h'06'
BSF h'83',5
CLRF h'86'
BCF h'83',5
BSF h'06',2
DONGU
GOTO DONGU
END

kimse söylemicekmi isisde hata alıyorum neden hata veriyo 100k direnç koydum 200k denedim olmadı..

100k 5 voltta led için çok büyük bir değer, 50 mikroamper akımla led yanar mı? 1 k deneyin.

az önce 1k da denedim olmadı kardeş aldığım hatanın resmini koyuyorum biri yorum yapsın lütfen..( yukarrıda yazdığım 16f84 ifadesini 16F84A şeklinde değiştirdim yine olmadı,1k resistance denedim olmadı..)

reset devresi otomatik olmuyomu? ama deniyim hemen dönücem..

malesef olmadı zaten vdd girişi yok..Mhz leri ile oynadım ama olmuyo..Siz bi denesniz yaptığım gibi... tüm ayarlarladığım sadece Mhz4,1k direnç,red led,16F84A pic,topraklama ve aşağıdaki kod..başka bi ayar fln yapmadım..(NOT:hex e sorunsuz çevriliyo..)
;=================
P=16F84
INCLUDE "P16F84.INC"

CLRF h'06'
BSF h'83',5
CLRF h'86'
BCF h'83',5
BSF h'06',2
DONGU
GOTO DONGU
END

Vdd girişi gizlidir, isis otomatik vdd hattına bağlar zaten.

Araç kutusunda terminals mode'dan bir power sembolü alın, mclr pinine bağlayın, çift tıklayıp açılan menüden vdd olarak tanımlayın.

Mclr vdd görmezse pic resette kalır, çalışmaz.

power menüsünüde Vdd diye bir şey yok. veya bulamadım.

"model PIC16.DLL" failed fln yazıyo acaba ilgisi olabilirmi

tmm kardeş yaptım çok saolasın senin dediğin gibi VCC fln ayarı vardı hem picin hem powerın ayarı ile şimdi hata vermiyo ama led hala yanmıyo sanırım programda hata var çok saolasın...

Forum istatistikleri

Konular
128,370
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri