Pic programlama öğrenmek istiyorum

melih26

Üye
arkadaşlar ben pic öğrenmek istiyorum acaba c den başlamalıyım yoksa bacik tenmi cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

ccsc derim tek geçerim nedeni: bana basit gelmesi.
methodu:kitap,e-kitap,web

ccs c nin komutları karışık basic komutları basit ama c basicden daha esnek sana hangisi basit geliyorsa ondan başla ama başlamadn önce picin donanımlarını inclee

Ben Assembly dili kullanıyorum.Orta seviye bir programlama dili.Öğrenmesi kolay ve 35 tane komutu var.
Programlama dili öğrenip proje tarzı işlerle uğraşacaksan sadece dil bilmen yetmez,programlayacağın entegrenin(pic) özelliklerini iyi derecede bilmen lazım.

ben asembly merak saldım nasıl ne dersiniz

bende assmebly kullanıyorum öğrenmesi çok zor değil ama çok kolayda değil Yorulmaz kardeşin dediği gibi.
tabi her şeyin bi zorluğu vardır.. Hiç diğer dillerle programlamayı denemedim.. Assembly ile yapıyorum..Ama yakın bi zamanda ccs c örenmeyi düşünüyorum.. nedeni ise her yerde ismini duymam :) bu kadar ismini duyoyorsam bi pratiklik sağlıyordur diye düşünüyorum..

ccs c mantığı çok basit ve anlaşılır bence ama bir de mikroC var ki içinde birçok şeyi barındıran kütüphanesiyle ve yardımcı programlarıyla 10 numara bir program. Çok harika özellikleri var fakat tüm kütüphane dosyasını açıp inceleyemiyorsunuz maalesef

Forum istatistikleri

Konular
128,285
Kullanıcılar
450,117
Son üye
3ZİNED_

Yeni konular

Geri