pic ile seriport veya usb bağlantısı nasıl yapılır?

tırtıl

Üye
arkadaşlar meraba bitirme projesi olarak bir ekg devresi kurdum yalnız bu devreyi pic ile bilgisayarın seriportu veya usb girişi ile bilgisayara aktarmam ve sinyali bilgisayarda göstermem gerekiyor..çok fazla pic bilgim olmadığı için yardımlarınıza ihtiyacımm..

bir diğer sorumda bu sinyali bilgisayara atıktan sonra delphi veya benzeri bir şeyle göstermem gerekiyor... delphi dışında bu sinyali bilgisayar da nasıl gösterebilirim fikri olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim..

Moderatör tarafında düzenlendi:
çok teşekkürlerr arkadaşlar,bu devreyi deneyeceğim karadost... bu sinyali bilgisayarda delphide veya başka bi şekilde nasıl gösterebilirm bu konuda fikriniz varmı??

karadost bu devreler pic programlama devreleri benim isteğim bu değil.ben bi ekg devresi kurdum bu devrede elde ettiğim analog sinyali bi pic devresiyle dijital sinyale dönüştürüp bilgisayara aktarmam gerekiyor ve aktardığım bu dijital sinyali delphi programıyla görsel hale getireceğim..bunu nasıl bir pic devresiyle gerçekleştirebilirim hangi kodları kullanmalıyım,hex dosyasını nasıl oluştutabilirim elinde böyle bir devresi olan varsa,bilgisi olan varsa yardım ederse çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

max232 entegresi pice bağlanıp rs232 ile bilgisayar bağlantısı yapılacak. serout komutuyla bilgi hyper terminal proğramına gönderilecek.

arkadaşlar dönem tezi olaarak bilgisayarlı uzaktan kumandalı model araba kontrolü yapcm fakat tam bilgi bulamadım usbden gelen bilgiyi pıc 16f84 le nasıl okutmam gerekyo

arkadaslar acıl pıc ile seri hberleşme yolu ile pıce bağlı led yakma devresı lazm yardımcı olursanız sevınırım cok acıl:)

masaüstü bilgisayarla paralel port kullanablrsen yazılımı falan var

arkadaşlar meraba bitirme projesi olarak bir ekg devresi kurdum yalnız bu devreyi pic ile bilgisayarın seriportu veya usb girişi ile bilgisayara aktarmam ve sinyali bilgisayarda göstermem gerekiyor..çok fazla pic bilgim olmadığı için yardımlarınıza ihtiyacımm..

bir diğer sorumda bu sinyali bilgisayara atıktan sonra delphi veya benzeri bir şeyle göstermem gerekiyor... delphi dışında bu sinyali bilgisayar da nasıl gösterebilirim fikri olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim..

kardeş rs 232 kullanmak başlangıç iin usbden kolay.Vb arayüzünde yardımcı olurum çok zor değil.Ben bahsettiğin gibi bir yazılım yapmıştım.Bilgisayar kullanarak pic'e voltaj sıcaklık ve diğer bilgileri okutup kontak açıp kapatmayı bilgisayardan yapmıştım.eğer pic basic kullanabilirim dersen bu konuda örnek hazırlayabilim.

Forum istatistikleri

Konular
128,367
Kullanıcılar
450,240
Son üye
Bayram.A

Yeni konular

Geri