PIC Geliştirme Kartı Seçimi?

selam bende de tekopic var, 1 yıldır kullanıyorum hiçte fena değil.
.: TEKO Elektronik :. EGiTEN Teknik Egitim - Picmicro© Egitim Merkezi - SIEMENS Sitrain Partner - TEKOPIC2 USB PROGRAMLAMA VE DENEY SETI

Sitesinde yeni versiyonu çıkacağı yazıyor, graphic ekranı vs.. destekleyecekmiş.
ama easypic te fena değil. ama easypic in compilerı ayrıca parayla satılıyor sanırım, bunu iyi öğrenmek lazım.

Arkadaşlar has_artvinli arkadaşımızın dediği gibi ihtiyacınıza göre kendi kartınızı kendiniz yapın. Bende kendi yaptığım kartla denemelerimi yapıyorum. Kolay gelsin.

:confused::mad:
Microchipin kitleri ile bu bahsedilen kitlerin kapsamı farklı. Eğitim amaçlı genel kit değil onlar. Uygulamalara yönelik adı üzerinde demo boardu....

Pickit 2 için aşağıdaki klonu tavsiye ederim.
PICKIT 2 Microchip USB 2.0 PIC Programlayıcı, #16402709 Gittigidiyor.com

PONY Arkadaş!

Konuyu açan arkadaş aşağıdaki yazdığı gibi PIC Programı için geliştirme kartı istiyor.

"Arkadaslar elektronikle 1-2 senedir ilgileniyorum. Artık temel elektronik bilgim yeterli diye düşünüyorum. Artık elektronik programcılık öğrenmeye karar verdim. Bunun içinde bir geliştirme kartı almayı düşünüyorum ve bir takım araştırmalar yaptım. Aşağıdaki firmaların ürünlerini buldum."

Bende dikkat edersen PICDEM2PLUS önerilerim arasında bulunuyor. Sence bu demo bord konuyu açan arkadaşın işine yaramaz mı? NEDEN! Açıklar mısın?

Benim önerdiğim bu bord da şu uygulamalar yapılabiliyor.

PICDEM 2 PLUS DEMONSTRATION BOARD
- RS-232 socket and associated hardware for direct connection to an RS-232
interface.
- 5 KΩ pot for devices with analog inputs.
- Four red LEDs connected to PORTB.
- 32K x 8 Serial EEPROM.
- LCD display.
- Piezo buzzer.
- Prototype area for user hardware.
- Microchip TC74 thermal sensor.

Sence bu yukarıda adı geçen uygulamalar PIC Programlama öğrenmek için yapılabilecek uygulamalar değil mi?
Yani YERERLİ Mİ?/ YETERSİZ Mİ? / GEREKSİZ Mİ?
SENCE????

mrb arkadaslar
easypic5 ya da easypic 6 geliştrime seti kullanan var mı? varsa bunun kullanımı hakkında bilgi ya da kullanma klavuzu gibi bir dokuman paylaşabilir mi?

slm arkadaşlar bende EX8BIG-A ExpKits aldım kart gerçekten çok kaiteli SMD elemanlar kullanılmış ,

easypic fln hikaye ben çok araştırdım easypic den artıları bile var , Neyse bi sıkıntım var

programı yazıyorum derliyorum, pıc'e de atıyorum sorun yok, proteus ta çalışıyor

ancak EX8BIG-A deneme kartımda çalışmıyor katalogunda FUSE ayarlarının yapılmasından

bahsetmiş ama deginmeden geçmiş acaba konfigrasyon ayarlarındanmı bahsetmek istemiş

işin garip tarafı eski deneme kartında hiç problem olmadan çalıştırıyorum. Bu sorun için sizden

destek bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleme:
ExpKits fiyat /performans olarak iyi...
kullandım

Son düzenleme:
slm arkadaşlar bende EX8BIG-A ExpKits aldım kart gerçekten çok kaiteli SMD elemanlar kullanılmış ,

easypic fln hikaye ben çok araştırdım easypic den artıları bile var , Neyse bi sıkıntım var

programı yazıyorum derliyorum, pıc'e de atıyorum sorun yok, proteus ta çalışıyor

ancak EX8BIG-A deneme kartımda çalışmıyor katalogunda FUSE ayarlarının yapılmasından

bahsetmiş ama deginmeden geçmiş acaba konfigrasyon ayarlarındanmı bahsetmek istemiş

işin garip tarafı eski deneme kartında hiç problem olmadan çalıştırıyorum. Bu sorun için sizden

EXPKITS oldukça kaliteli ve yerli malı. Her açıdan yabancı firmalara karşı avantajları var. Ürün sayfalarında açıklama ve kullanım klavuzları var. Olmadı forumları var. Buralarda araştırma yapabilirsiniz.

S.A. Daha önce deneme kartlarını hep kendim yapıyordum çok sıkıntı oluyordu. Expkits in EX8-L ve Ex8B-A sını kullanıyorum çok güzeller. Şimdi EX8B-B side çıkmış.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri