photovoltaic paneller

plnt2

Üye
Merhaba Arkadaşlar

Bir konuda acil yardıma ihtiyacım var.

Sorum şu ki:

Bildiğiniz gibişPhotovolteik paneller ile invertör arasında voltajda dalgalanmalar oluyor.Bu dalgalanmalar sınırların dışına çıktığında devreyi kesecek bir sisteme ihtiyacım var.

Devreyi en güvenli biçimde nasıl kesmem gerekiyor?

Konuda bilgisi olan arkadaşlar ilgisiz kalmaz ve bana yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleme:
konu hakkında yardım edecek kimse yok mu?

Kıyıcı ile sınırların dışına çıkmasını engelleyebilirisin.

cevabınız inin teşekkür ederim ancak kıyıcı derken kastetmek istediğiniz ekipman hakkında daha fazla bilgi verebilirmisiniz?Ayrıca devreyi kesebileceğimiz sistem arıyorum aslında bu konuda bilginiz varsa ve dönüş yaparsanız sevinirim.

Kıyıcı ile gerilimi istediğiniz değere sabitleyebilirsiniz. Giriş istediğiniz değerden ister yüksek olsun ister alçak sizin istediğiniz gerilimde sabit tutan bir devredir. Bu kıyıcı devrelerini mikroişlemci kullanarak yaptığınızda belirlediğiniz durumlarda devreyi de kesecektir. Ben de güneşten elektrik üretecek bir prototip yapmayı düşünüyordum ancak pahalı olduğu için vazgeçtim. O sıralar bahsettiğiniz türden bir eleman görmüştüm bir firmanın sitesinde ancak şu an hatırlayamıyorum; hatırladığımda yazacağım.

cevabınız için çok teşekkür ederim.Firmanın ismini hatırladığınızda yazmanızı bekliyorum.Saolun...

Forum istatistikleri

Konular
128,302
Kullanıcılar
450,141
Son üye
Rmzn44

Yeni konular

Geri