Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Duydum, ama sadece duydum elle tutulur bişey yok, ayrıca manyetik alanın mıknatısın yanına mu-metal diye bişeyi yaklaştırarak tam anlamıyla absorbe edilebileceğine inanmıyorum. Bu durumda da ki mu-metal işe yarıyorsa bile tam yaramayacağı için sistem belli bir süre sonra gene kitlenmek zorunda kalacaktır.
Siz böyle bir madde gördünüz mü ve alıp denediniz mi?
Ben bizzat denedim %100 işe yarıyor. hemde neodyum mıknatıslarda. Hatta bildiğin demir çatı sacı ile bile deneyebilirsin. Zaten kolay kesiliyor elle kolaylıkla bükülüyor. Birkaçtur mıknatısı sar. Sonra sardığın yere demir yaklaştır kesinlikle çekmiyor. Denemesini yapmak bu kadar basit

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
% 100 ise yariyor diyorsunuz ama yapabildiginiz, yapipda gosterebileceginiz bisey olmali merakla bekliyoruz

% 100 ise yariyor diyorsunuz ama yapabildiginiz, yapipda gosterebileceginiz bir sey olmali merakla bekliyoruz

Arkadaşım ne anladın sen???

Bu metal işe yarıyor istersen al dene, çok zor değil salça kutusundan bile yaparsın. Ama onun işe yaraması yetmiyor bu sefer farklı sorunlar çıkıyor. Zahmet edip okusaydın bu kadar yormazdın beni.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba erkan bey benim kendi çalışmalarım ve çalışmalarına ait videolarim var sizlerle paylaşmak bilgi alışverişinde verisi yapmak isterim

krom sacların koruyucu naylonu manyetık alanı cıddı oranda kesıyor

Bır arastırmaya gore bır ıs yapacagını soyleyen bırıne ınsanların yuzde 94 u kesınlıkle
olmaz dermıs

Ben havayla calısan merkez kac sıstemı ıle perendev motoru yapmayI dusunuyorum urettıgı enerjının bır bolumunu hava uretmede kullanacak kalanınıyla elektrık uretecek calısırmı dersınız

krom sacların koruyucu naylonu manyetık alanı cıddı oranda kesıyor

Bır arastırmaya gore bır ıs yapacagını soyleyen bırıne ınsanların yuzde 94 u kesınlıkle
olmaz dermıs

Ben havayla calısan merkez kac sıstemı ıle perendev motoru yapmayI dusunuyorum urettıgı enerjının bır bolumunu hava uretmede kullanacak kalanınıyla elektrık uretecek calısırmı dersınız

Tekniğine bağlı. Ancak bilinen tekniklerle hava kullanırken çok fazla kayıp meydana gelir. Hatta belkide en fazla kayıp oluşan yöntem budur. O yüzden zor. Çok bilmişlere görede imkansız. Ama ben çoğu zaman onları dinlemem.

sabahın 5 inden beri okuyorum bu konuyu (videolarda izleyerek )
2senedir düşündüğüm denediğim bu manetik alanın yönlendirmeyi beceremediğim için bırakmıştım gördümki erkan1525 benim gibi düşündüğünü fark ettim
Gerçekten fikirlerimizi yakın hissettim
Bence bi şekilde bu olcak inanıyorum
en yakın zamanda bende tekrardan başlıycam denemelere
buzdolabı magneti nasıl duruyor örneğine aklım takıldı sen bi cismi buzdolabında asılı bırakmak için belli bi kuvvette buzdolabına doğru bi kuvvet uygulayarak sabit tutabilrsin
Bak kuvvet diyorum
İşte burdaki tüm arkadaşlar o kuvveti enerjiye dönüştürebiliriz mantığı var ama adamlar marstan tutmuş taaa bilmem nerelere kadar gitmiş fiziğin fsi demiş
sen yerçekimine aykırı bi kuvvet uygulattırabiliyorsan
Kim nederse desin ortada bi hareket bi çekim gücü var ve burda 3-5 adam bunu hareket enerjisine dönüştürmeye çalışıyor.
Ben mutlu oldum şahsen burda iyi şeyler yazan insanlardan
Sadece ben çabalamamışsım ayrı bi hoşluğu var içimde
bana ulaşıp beraber bişeyler yapmaktan gurur duyarım aklıma gelen bişey varsada paylaşmaktanda.
facebook : Hakkı YÖRÜKOĞLU

Öncelikle elektrik motoru denen 2 kelimelik döner hareket yapan cihaz hakkında kalın kalın kitaplar yazılmış... Elektrik motorlarını biz alıp 3 faz verip çalıştırıyoruz ama arkasında yatan o kadar çok detay varki... Yani şöyle özetleyeyim kontrolsüz güç, güç değildir. Senin üreteceğin bu perendev motoru hakkında 1 tek soru soracağım cevaplayabilirsen bu ar-ge çalışması hakkındaki en büyük sorunada çözüm bulmuş olacaksın kannımca...

--- Bu motorun hız kontrolünü nasıl yapacaksın?
motor dondurule bılırse hızını ayarlamak kucuk bır ayrıntı olacaktır

Perendev motorun zaten kendisi çalışmıyor, çalışmayan şeyin neyini başaracaksınız merak ediyorum?
Bu çağda gizli kalan çok bişey yok, "bulunmuş, gizlenmiş" felan şehir efsanesi hadiseler, zamanınızı daha düzgün işlerle harcayın...

Manyetik alan anlaşılalı çok zaman oldu...Şimdi o mıknatısın kaldırdığı maddeyi enerji harcamadan indir bakalım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,578
Kullanıcılar
450,582
Son üye
724elektrikci

Yeni konular

Geri